Курс "PRO Щастя"
Як перестати боятися жити та повернути енергію і радість у своє життя
Постійні проблеми.. війна.. А коли я почну жити? Отримай чіткий план з 10 кроків, як повернути радість у своє життя, полюбити себе та насолоджуватися кожним днем.
Урок 5. Як перестати боятися змін
Як визначити свої приховані страхи
Як зробити страх своїм союзником
Як почати діяти, незважаючи на страх
Про що даний урок
Страх, як помічник
Сьогодні ми з вами поговоримо про страх. Боятися - це нормально, всі люди бояться. Страх є нашим, знаєте, рушієм прогресу. Якщо ви нічого не боїтеся, це означає, що ви нікуди не рухаєтеся. Тому що страх виникає завжди при всьому невідомому. І тільки той, хто нічого в своєму житті ніколи не змінював, хто не пробував нового, він не знає, що таке страх, тобто він знаходиться в своїй зоні комфорту.
Наш мозок настільки хоче нас вберегти, переживає за нас, що будь-які зміни в нашому житті сприймає зі страхом. Він хоче нас залишити в нашій зоні комфорту, але наша задача - вийти з цієї зони комфорту, рухатися вперед, а не сидіти на місці.
Як зробити страх союзником
Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як зробити страх нашим союзником, тобто не боятися, не блокувати себе. Страх може нас блокувати, не пускає нас рухатися, навіть якщо ми рухаємося, але боїмося, то ми зазвичай не досягаємо бажаного результату. Більше того, ми отримуємо той результат, якого ми боїмось.
Отже, страх - це базове природне почуття, яке сигналізує нам про небезпеку. Основною функцією страху є самозбереження. Тому, як я вже сказала, боятися - це нормально. Страх - наш помічник, він все робить для нас. Ми сьогодні говоримо про страхи, такі як страх невідомості, страх змін, страх провалу, страх втрати тощо.
Ми не говоримо про фобії, не говоримо про ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), тому що це індивідуальна робота, це ви самі не зможете пропрацювати. А от страх, який вам не дає здійснювати просто свої мрії, тобто ви розумієте, що ви вже свої цілі прописали, але вам важко рухатися вперед, це зазвичай страх або змін, або страх провалу, або страх невідомості.
За допомогою страху ми розуміємо, що нам насправді важливо і де ми ростемо, тому що за страхами завжди стоять наші бажання. Наприклад, ми боїмося щось втратити - це означає, що це нам дороге, що це справді нам потрібно. І часто люди, знаєте, розуміють, що їм дороге, коли втрачають, а насправді, якби вони зрозуміли це зразу, коли в них з'явився.
Страх перед втратою
Страх перед втратою може мати різні прояви у нашому житті. Цей страх може стосуватися втрати важливої людини або важливої справи. Коли ми працюємо над подоланням цього страху, ми можемо жити нормальним життям, але деякі люди дозволяють страху керувати своїми вчинками.
- Люди, які бояться втратити, часто проявляють ревнощі, підозри, контроль та інші негативні якості у стосунках, що може призвести до їх руйнування.
- У бізнесі люди, які бояться, наприклад, пограбування або поганих співробітників, можуть створювати негативні умови для своїх співробітників, що призводить до невдач.
Страх може бути потужною енергією, яка гальмує наші дії та ускладнює адекватне оцінювання ситуації. Щоб подолати страх, потрібно працювати над усвідомленням його та визначенням його джерела. Важливо пам'ятати, що страх є сильнішим почуттям, ніж бажання, тому потрібно зосередитися на тому, що є дійсно важливим для нас і не дозволяти страху заважати досягненню наших цілей.