Курс "Свобода голосу"
Навчись керувати голосом та почни говорити впевнено вже за 5 днів
Курс для тих, хто хоче розвинути силу свого голосу, подолати страх публічних виступів, і досягти впевненості у спілкуванні




Урок 3. Як керувати своїм голосом та створювати потрібне враження
Техніки зміни тембру - як зробити голос більш глибоким та авторитетним
Контроль над голосом - як уникнути тремтіння в стресових ситуаціях
Секрети впливового звучання - як викликати довіру через голос
Про що даний урок
Привіт! Це відео про те, як керувати звучанням голосу, як впливати на тембр голосу та як звучати саме так, як хочеться вам, а не як вийшло.
Розігрів голосових зв'язок
Для початку, для того, щоб підготувати до роботи голосові зв'язки, ми їх розігріємо. І найкраща вправа для цього - це вправа "фрай". Це найрозслабленіше положення голосових зв'язок, і ця вправа допомагає класно розігріти голос перед мовою або співом, коли вам це потрібно.
Також, якщо ви перевтомилися, переспівали, переговорили, цією вправою можна розслабляти голос для того, щоби трішечки він відпочив у вас після навантаження.
Вправа буде звучати так: ми розслабляємось, уявляємо собі зимовий ранок, коли дуже не хочеться вилазити з-під ковдри, бо там холодно, і так жорстокий, оцей холодний світ, і ви так: "Не хочу, не хочу в бати". І саме ось цей звук - а, це і буде ваш "фрай".
Для когось цей звук буде простішим у виконанні, комусь потрібно буде трішечки пошукати це звучання. І для того, щоби пошукати це звучання, щоби налаштуватися на нього, спробуйте от саме максимально розслабитись і зробити так: "Аааа". І зробити голос низьким: "Аааа". І саме ось це тріщання, цей буде ваш "фрай", який допоможе вам класно розігрівати ваш голосовий апарат.
Звучання голосу
Як я вже говорила в попередньому відео, голос народжується в той момент, коли повітря, яке ми видихаємо, контактує з голосовими зв'язками, і далі у нас уже з'являється звук. Тому дуже важливо для того, щоби керувати звучанням голосу, для того, щоби звучати якісно, набирати повітря перед тим, як ви починаєте говорити.
Керування видихом
Тому ми зараз робимо таку вправу на керування видихом. Вона навчить вас випускати повітря, коли ви говорите, але не випускати його занадто багато, тому що тут важливий баланс. Щоб не було ось такого говоріння, коли дуже багато повітря йде, аби не було такого говоріння, коли видух взагалі не проходить. Тут важливий баланс.
Тому зараз набираємо повітря, простежте, щоб воно не набиралося ось так в плечі. Постарайтесь, щоб це була або грудна клітина, або живіт. Беремо повітря і робимо видих зі звуком "с". І стараємося потримати оцей видих зі звуком "с" трішки довше, але...
Вправи для вдосконалення голосу
Необхідно вдихати, але не занадто сильно стараючись. Отже, ми робимо вдих і комфортним для себе звуком видихаємо, стараючись трішечки його продовжити. Повторюємо разом зі мною: вдих і видих. Зупиняємося. Вдих і видих. Тримаємо, тримаємо, тримаємо... і знову вдих. Прекрасно!
Контроль над тембром голосу
Далі ми будемо вчитися керувати тембром звучання вашого голосу, саме якістю звучання вашого голосу. І для того, щоб відчувати, як змінюється тембр вашого голосу, пропоную вам вигадати і запам'ятати якусь фразу. Наприклад, "Привіт, мене звуть Мар'яна, і я вчуся різноманітно звучати та вдосконалюю свій голос". Щось таке, що вам буде комфортно повторювати.
Відчуття положення гортані
Пропоную вам нащупати ось тут спереду на шиї. Є хрящик - у чоловіків він може бути більш вираженим, це *кадик. У жінок тут також буде цей щитоподібний хрящ. Відчуйте, де він у вас знаходиться, будете орієнтуватись по цьому рівню на ваше середнє положення гортані.
Зараз просто дихаємо, неважливо ротом чи носом, дихаємо і відчуваємо, що хрящик у нас не рухається. І далі - ковтаємо і відчуваємо, що хрящик підскочив і опустився. Так, це у нас вже перше володіння рівнем гортані.
Далі, в середньому положенні гортані, не змінюючи нічого, проговорюємо нашу заготовлену фразу: "Привіт, мене звуть Мар'яна, і я вчуся керувати звучанням свого голосу". Це ваше нормальне положення гортані. Нічого не змінюється.
Ігри з положенням гортані
Далі уявляємо собі маленьку собачку і дихаємо як маленька собачка. Так, не бійтеся перегравати. Отже, уявляємо собі маленьку собачку і так... Ось так починаємо дихати. І відчуйте, що у вас відбувається з цим хрящиком. Він має піднятися, це буде свідчити про те, що ваша гортань піднялась.
Проговоріть вашу фразу в цьому самому положенні. Продовжуємо дихати, маленька собачка: "Привіт, мене звуть Мар'яна, і я вчуся звучати різноманітно і знайомлюся зі своїм голосом"*. Якщо ви зробили цю вправу і зараз повторили цю вашу фразу, ви відчуєте, як звучання вашого голосу стало таким більш дитячим, більш високим, більш інфантильним.
Зазвичай, я не буду говорити за всіх, але зазвичай, це саме те звучання голосу, яке не подобається у себе.