Курс "Основи української вимови"

 Позбудься суржику за 7 днів та почни говорити красивою УРКАЇНСЬКОЮ, як диктор ТБ

Як вимовляти подвоєння та йотовані для милозвучної української

6 з 7
🚀 Розблокуй всі уроки курсу
7 уроків (60 хвилин)
Практичні вправи
Доступ до уроків назавжди
Отримати доступ Отримати доступ

Про що даний урок

Правило подвоєння однакових приголосних української мови

Сьогодні я хочу розповісти вам про ще одне дуже важливе правило української орфопії, тобто вимови. Виконуючи це правило, ваша мова звучатиме надзвичайно мелодійно, м'яко і неймовірно ніжно та приємно.

Подвоєння приголосних звуків

Коли ми говорили про тверді приголосні, я захоплювалася вимовою Насті Каменських. Я зазначила, що маю деякі зауваження до того, як Настя вимовляє (точніше, проспівує) слово "кохання". "З тобою я танцюю, знову так, що дивиться весь світ тепер на нас. Кохання - це найкраща із прикрас", - отже, за нормами української орфоепії подвоєння двох однакових приголосних завжди вимовляється виразно і трішки начебто подовжено. Наприклад, не "кохання", а "кохання".

Приклади

Малювання з двома "н", або малювання. Очікування - очікування. Дотримання цього правила дуже просте: там, де у правописі стоять дві однакові букви, вимовляємо їх також подвійно і трохи подовжено.

Ще декілька порад

Також цим правилом необхідно керуватися при вимові слів на стику, коли слово закінчується на приголосний, а наступне починається на ту ж приголосну. Наприклад, "новин немає" - не "новин немає", а "новин немає". Від цього залежить краса нашої мови.

Про йотовані букви

Ми вже обговорили особливості вимови голосних та приголосних за нормами української рідної мови, але ще не згадали про йотовані букви (я, ю, є, ї). Вони вимовляються чітко і виразно в усіх позиціях слова, не спотворюються до голосних.

Правильна вимова йотованих слів

Особливо в ненаголошеній позиції післяголосних в кінці слів під час збігу ютованих. Що я маю на увазі? Ми дуже часто, розмовляючи поспіхом або не знаючи, просто як потрібно, робимо помилку у вимові йотованих. Коли, начебто, з'їдаємо закінчення. Ось, наприклад, "ситуація" - "ситуацією". Тут дуже важливо, як із нашими голосними, дуже ретельно вимовити усі звуки. Не проковтнути закінчення, не забрати якусь ютовану, не проговорити ютовану. Є "як", "е", "я". Насолоджуюся тією медитацією. Просто стежте за цим і працюйте над своїми йотованими.

Правильна вимова слів з подовженим "Н"

А зараз повернемося до теми нашого сьогоднішнього дня - кохання з подовженим "Н". Як правильно сказати: "ми кохаємо один одного" чи "одне одного"? Тут все дуже просто. Керуємося зрозумілим логічним правилом. Якщо ми кажемо про осіб різної статі (чоловіка та жінку), то формулюємо: "вони кохають одне одного". Якщо ми кажемо про двох чоловіків, тоді доречно буде сказати: "один одного". Брати шанують один одного. Якщо ж йдеться про жінок, то ми кажемо: "сестри люблять одна одну", "подружки пишаються одна одною". Якщо це узагальнення і ми хочемо сказати про групу людей чи просто про багатьох, про когось гіпотетично: "шануємося", тоді ми кажемо теж "одне одного", "поважаємо одне одного". Все дуже просто. Візьміть до уваги і формулюйте правильно. Запам'ятайте, будь ласка, сьогодні наголос у таких словах. Ми кажемо "живопис", в жодному разі не "живопис". На кшталт російської мови. Також "дрова", не "дрова". Ось, це дуже часто ми робимо цю помилку в українській мові. Це "дрова". У слові також ви не помилитесь, тому що тут подвійний наголос. Можна казати "і також", "і також". Що ж, працюйте над вимовою подвійних приголосних. Не нехтуйте ними, проговорюйте їх повнозвучно і начебто подовжуйте. Також не нехтуйте закінченнями ютованих. Це теж важлива окраса нашої мови.

Маленьке домашнє завдання на сьогодні: знайдіть якомога більше синонімів до слова "успіх". Бажаю вам успіху. До зустрічі! [музика]

Програма курсу:

Читати далі

Цей курс включає:

7 уроків
60 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська

Автор курсу

Акторка з 24-річним досвідом роботи на телебаченні, викладач сценічної мови та консультант з вдосконалення мовлення
  • Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого за спеціальністю "актор драматичного театру і кіно"
  • Понад 10 років проводить консультації та уроки з вдосконалення української вимови та сценічної мови
  • Записала більше 500 інтерв'ю з митцями, експертами та зірками шоу-бізнесу, працюючи на провідних телеканалах
  • Зіграла понад 40 ролей у кіно та серіалах, де досконала українська вимова була обов'язковою
  • Курс з української вимови вже пройшли близько 200 людей, серед яких відомі блогери, актори та інфлюенсери
  • Викладала сценічну мову майбутнім акторам та дикторам, передаючи секрети професійної вимови

Ще відгуки про курс

Відгук 1 Відгук 2 Відгук 3
Як проходить навчання?
  • Telegram

    Після оплати ти отримуєш доступ до закритого Telegram-каналу.

  • Календар

    Щодня отримуєш новий урок
    (10–25 хвилин).

  • Ноутбук

    Всі матеріали доступні в записі, що дозволяє навчатись у зручному темпі.

  • Техпідтримка

    Команда UCOURSE допоможе зі всіма технічними питаннями, щоб навчання було максимально комфортним.

Як за 7 днів перейти з російської на УКРАЇНСЬКУ мову без суржика та без акценту

7 відеоуроків тривалістю 60 хвилин:
Позбудешся "ковтання" голосних і станеш звучати як справжній україномовний
Подолаєш найпоширеніший маркер російського акценту
Опануєш тверду вимову шиплячих
Опануєш правильну вимову складного звуку "в"
Навчишся правильно використовувати "г" та "ґ"
Оволодієш мелодійною вимовою
Після курсу ти зможеш:
Позбутися суржику в своєму мовленні
Говорити без російського акценту
Вільно записувати відео українською мовою
Впевнено спілкуватися українською
Правильно ставити наголоси
Бонуси:
Практичні вправи для закріплення матеріалу
Скоромовки для відпрацювання складних звуків
Довічний доступ до матеріалів
14 днів гарантії повернення коштів
499 грн
1200 грн
знижка 58%
ОТРИМАТИ ДОСТУП ОТРИМАТИ ДОСТУП
Отримай доступ до курсу в Telegram, одразу після оплати!
100% гарантія якості

Якщо курс не виправдає ваших очікувань — просто напишіть у підтримку протягом 14 днів після початку навчання. Повернемо 100% коштів на вашу картку без додаткових питань

⚡️ Гарантія повернення коштів - 14 днів Ми впевнені в якості курсу, тому знімаємо всі ризики з вашої сторони! 😊

Поширені запитання
Саме для тебе цей курс і створений! Більшість учнів раніше спілкувались російською. Авторка зробила акцент саме на типових помилках російськомовних людей та розробила спеціальні вправи для швидкого переходу на милозвучну українську.
Абсолютно! Кожен урок концентрується на одному аспекті вимови і дає конкретні вправи. 60 хвилин відеоматеріалу + щоденна практика за нашими скоромовками — і ти відчуєш різницю вже за тиждень.
Ні, курс створений для людей без спеціальної освіти. Оксана пояснює всі терміни простою мовою і на яскравих прикладах. Багато студентів відзначають, що матеріал подається надзвичайно доступно.
Спробуй знайти структуровану систему з усіма правилами української вимови від професіонала з 20+ років досвіду. Більшість безкоштовних матеріалів фрагментарні, а цей курс — завершена система вправ для гарантованого результату.
Так! Навіть якщо ти вже спілкуєшся українською, ти напевно робиш деякі типові помилки у вимові. Курс допоможе їх виявити та виправити, щоб твоя українська стала ще красивішою.
Ідеально підходить! Курс розроблений з урахуванням потреб новачків. Кожне правило пояснюється з нуля, на простих прикладах і з практичними вправами для закріплення матеріалу.
Ми гарантуємо повернення коштів протягом 14 днів після покупки. Якщо відчуєш, що курс не відповідає твоїм очікуванням, просто напиши в чат підтримки, і ми повернемо гроші без зайвих питань.
Рекомендовані курси

Курс "Основи української вимови"

499 грн.
1200 грн.
Знижка 58%
Отримати доступ

Цей курс включає:

7 уроків
60 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська