Курс “СТОП істерика”
Як за 2 хвилини зупинити дитячу істерику без криків і без шантажу
Практичний курс для батьків, які хочуть позбутися дитячих істерик, зберегти свої нерви та жити без почуття провини - навіть якщо зараз нічого не допомагає




🎁 При реєстрації сьогодні отримай бонус: відеоурок "Сім'я як один механізм" - де ти дізнаєшся, як залучити тата до виховання
Урок 5. Правильне середовище
Організація простору - як створити середовище, що зменшує істерики
Правильні іграшки - отримаєш список корисних і шкідливих іграшок
Розвиваючі активності - навчишся займати дитину без гаджетів
Про що даний урок
Сьогодні ми говоритимемо про облаштування домашнього середовища для дитини і його вплив на прояв істерики. Облаштоване домашнє середовище - це не лише про іграшки та матеріали, це про комплексний підхід до створення умов, які відповідають потребам і вимогам дитини.
- Домашнє середовище повинно адаптуватися до потреб зростаючої дитини. Умови мають змінюватися разом із зростанням дитини, надаючи їй можливість відчувати себе впевнено та самостійно.
- Діти, які виростають у сприятливому середовищі, розвивають впевненість у собі та мають менше приводу для істерик. Вони знають, чим займатися вдома, оскільки вони мають можливість пізнавати світ через сенсорні відчуття.
- Важливо наситити дитину різноманітними сенсорними враженнями, а не лише дозволяти дивитися мультфільми. Навіть експерименти показують, що спілкування з дітьми сприяє розвитку мовлення і кращому сприйняттю навколишнього світу.
- Як показав експеримент у Англії, діти, які мали можливість спілкуватися, розвивалися швидше та краще, ніж ті, хто був позбавлений такої можливості. Тому важливо вміти створювати для дитини стимулююче середовище, що сприятиме її всебічному розвитку.
Таким чином, облаштоване домашнє середовище, сповнене різноманітними можливостями для розвитку, допомагає дитині відчувати себе впевненою та самостійною, що, в свою чергу, зменшує ймовірність виникнення істерик.
Створення сприятливого середовища для розвитку дитини
Лише звірі, то мовлення в них не запуститься абсолютно. Так само це стосується всіх дітей. Тому що психічні функції розвиваються у всіх дітей однаково.
Важливим правилом створення домашнього середовища є підхід до нього від потреб дитини. Тобто, не від маркетингу магазинів, де продають різні співаючі, свистящі, кричащі іграшки, а саме від потреб природніх потреб дитини. У дитини є потреба в розвитку сенсорики, мовлення, спілкуванні, а також базові потреби: їжа, сон і безпека.
Для розвитку дитини важливо забезпечити спочатку базові потреби, а потім вже інтелектуальні. Чим більше насичене домашнє середовище сенсорними відчуттями, тим краще для дитини. Відповідно, у неї не буде приводу для істерики, тому що вона може мати поганий настрій.
Важливим моментом у підході для створення домашнього середовища є розуміння вікових особливостей дитини. Ви отримаєте чекліст по кожній віковій категорії - від народження до шести років.
Стосовно вікових особливостей дитини, важливо, щоб кімната дитини була максимально простою і лаконічною. Чим менше кольорів, тим спокійніша психіка дитини, тим більше в неї виникає бажання вчитися і навчатися.
Наприклад, яскраві кольори та перевантаженість кімнати іграшками можуть викликати психічну втому у дитини, і вона може відмовлятися гратися. Тому важливо створити спокійну обстановку, щоб дитина була більш мотивована до розвитку.