Міні-курс “Основи фігурного катання для дорослих”
Навчись кататися на ковзанах за 5 днів — навіть якщо ти ніколи не стояв на льоду, або повернемо гроші




Урок 2. Як зашнуровувати ковзани
Навчишся шнурувати ковзани для ідеальної підтримки стопи та безпеки
Як адаптувати шнурування для максимального комфорту
Як правильно зафіксувати ковзани, щоб уникнути натертостей та болю
Про що даний урок
Перед виходом на лід ти маєш обрати ковзани. На початку твоїх занять ти будеш можливо обирати ковзани в прокаті. Це може бути на перших порах, але в майбутньому я все-таки тобі рекомендую придбати свої власні ковзани, навіть бюджетні за вартістю. Коли це своє взуття, ти розумієш, що воно буде гарно сидіти у тебе по нозі. Ти будеш впевнений чи впевнена в тому, що перед тобою ніхто не катався в них, не скривив їх, не деформував якось невірно, що часто трапляється з прокатними ковзанами.
Ти також будеш контролювати заточку своїх лез, що також важливо. Це нюанси, які будуть гарантувати тобі якісне навчання катання на ковзанах, не будуть створювати якихось перепон. Також потрібно вміти правильно шнурувати ковзани. Це твоя безпека на льоду і захист твоїх стоп і гомілко-стопових суглобів.
Правильна шнурівка ковзанів
Перед тим як взути ковзани, їх необхідно гарно розшнурувати аж майже до кінця шнурівки. У нас є дуже багато отворів для шнурівки, щоб гарно фіксувати ногу. Ми розшнуровуємо максимально, щоб вільно проходила нога. Далі ставимо ковзан, і якщо нога вільно заходить, значить все в порядку.
Твої пальці мають вільно рухатися в ковзані. Якщо вони затиснуті і не мають простору вільного, значить обери розмір трошки більший. Коли ми овзуваємо ковзани, підтягуємо язик, виставляємо його по центру і починаємо затягувати шнурів від самого кінця до самого початку, щоб шнурки були підтягнутими, але не перетискати кровообіг стопи, щоб вона не затікала в процесі рухів.
Шнуруй так, щоб зафіксувати гарно стопу, підтягуємо всі шнурки по черзі знизу нагору, перевіряємо язик, виставляємо його рівно по центру, далі до доходимо до згину стопи, там де у нас підйом закінчується і переходить в гомілку. Це моя техніка шнурівки, якою я вже користуюсь багато років, і це мені гарантує, що я не перешнуровую ковзани по 10.
Налаштування ковзанів: правильне шнурування
- Отже, ми підтягнули всі шнурки. Бачиш, вони не болтаються, а також вони рівні. Бачиш, не перекручені. Це важливо, щоб вони гарно фіксували стопу і весь черевичок.
- Далі ми підтягуємо міцніше. Ось в цій частині згині найміцніше затягуємо шнурівку. Це зона гомілкостопового суглобу, яка має бути гарно зафіксована. Тут я роблю навхрест таку фіксацію.
- Оп, підтягнула. Тут ми маємо весь час натягувати шнурівку, не допускати, щоб вона розслаблялася. Кожного разу підтягуємо.
- Далі йдемо по крючкам зверху вниз. Це нам додає міцності у шнурівці, щоб вона не розслаблялася. Протягом руху зверху вниз, навхрест зверху вниз, на верхніх крючках можемо трішечки легше шнурувати. Щоб залишити простір, щоб один палець міг поміститися під язичок, щоб трошки простору було для згинання ноги.
- Навхрест далі зав'язуємо на метелик, на бантик. І щоб не розшнурувалося, ще один раз зав'язую цей бантик. Якщо залишаються довгі шнурки, кінчики можна приховати під довгою шкарпеткою.
- Тоді вони не будуть заважати під час катання і не будуть чіплятися за лезо іншого ковзана. Зверху накриваєш тим одягом, який є у тебе. Якщо у тебе лосини, фіксуєш їх. Спеціальні лосини на каблуках призначені для фігурного катання.
- Ось так фіксують весь ковзан. Так само зашнуровуємо другий. Покажу ще інший метод, як можна зменшити довжину довгих шнурків. Спочатку все затягуємо. Коли доходимо до крючків, так само навхрест, далі зверху вниз і потім за цей же крючок знизу нагору - тобто подвійний захват. Розвернийте цей процес зверху вниз, знизу нагору за тими ж крючками.
- Дивись, наскільки вони зменшились, але завжди залишай достатню довжину.