Курс "Тайський масаж стопи: основи та техніки”
Навчись робити 30-хвилинний тайський масаж стоп, забудь про головний біль та втому
7 унікальних технік масажу, які розслабляють тіло, пробуджують 7000 енергетичних каналів та відновлюють сили: навіть якщо ти ніколи не робив масаж




🎁 Спеціальний бонус: Захисна мантра для енергетичного захисту та посилення ефекту масажу
Урок 4. Техніки розтяжки для зняття блоків та напруги
Техніки розтяжки - як безпечно розтягувати м'язи та працювати з суглобами
Робота з тазостегновим суглобом - спеціальні прийоми для зняття зажимів
Пасивна йога - як поєднувати масаж з елементами йоги
Про що даний урок
Сьогодні ми почнемо працювати з пропрацюванням та з установою тазостегнового суглоба.
Початок роботи:
- Починаємо: беремо ліву ногу людини. Пам'ятаєте, ці вправи у жінок ми починаємо з лівої сторони.
- Ставимо п'ятою на свій тазостегновий суглоб, робимо випад. Наша нога десь знаходиться біля сідниць людини й робимо просто випад уперед. Трішки тримаємо, піднімаємось, робимо ще.
- Все робимо наскільки фізично може витримати людина. Отримали ще, і третій раз. Пряма спина, все вагою свого тіла.
- Тепер коліна направляємо на протилежне плече. Ставимо долоню на стегно і йдемо вперед. Розтягується тут у тазостегновому суглобі, і ми ще надавлюємо на стегно. Тобто йде працювання з усіх боків.
Тут, як звичайно, три положення: перше - біля коліна, друге - середина стегна, третє - зверху. І робимо так декілька раз, додаючи ваги кожним разом. Гарненько пропрацьовуємо.
Настрій для практики
Хочу вам нагадати про настрій, з яким ми підходимо до практики тайського масажу. Настрій повинен бути *дуже-дуже гарний*, тоді ефективність практики буде максимальною.
Наступна вправа
- Міняємо руку на коліні. Цією рукою ставимо на задню частину стегна цієї ж ноги і йдемо вперед. Пропрацьовуємо задню поверхню стегна.
- Дивіться, тут іде рука: три положення - під коліном, середина знизу, і працюємо теж у випаді, теж вагою всього тіла. Нічого руками не робимо, просто передаємо вагу тіла. Все легко і ефективно.
- Далі ставимо ногу під кутом 45°, уводимо ногу людини в сторону і робимо такі човникові рухи. Декілька рухів робимо, звикає тазостегновий суглоб для нової позиції.
Перехід до вправи
Тепер переходимо до вправи, коли ми робимо коло. Все це ми робимо не руками, а усім тілом. З кожним разом у нижньому положенні додаємо ваги тіла. Все це робимо в одну сторону, потім в іншу.
Цією вправою ми пропрацьовуємо тазостегновий суглоб у динаміці. Тут же ви дивіться, діагностуйте. Якщо важкувато іде тазостегновий суглоб, то повторень треба зробити більше.
Трохи більше практики для суставів
Щоб розробити функції сустава, який з часом не виконує своїх функцій на всі 100%, нам потрібно трохи більше попрацювати.
- Після цього відкидаємо ногу в сторону і збрасуємо вагу тіла.
- Ставимо руку долонею на бокову поверхню стегна біля коліна.
- Буває, що у людини піднімається задня нога. В цьому випадку ми беремо й робимо такий *крючечок* (бачите?) і тоді вже надавлюємо. Тобто, ми не даємо підніматися нозі і робимо максимальну розтяжку.
- Робимо паузу, щоб м'язи звикли до цієї позиції.
- Потім робимо ногу на 90° і робимо те ж саме, що й перед цим.
- Після тривалого навантаження м'язи потрібно розслабити, особливо *застегновий суглоб*. Робимо це спочатку в одну сторону, потім - в іншу.
Пам'ятайте принцип синхронності: те ж саме ми робимо на іншу сторону. Це вже ви зробите самі. А я переходжу до наступних вправ.
Ці вправи більше направлені на розтяжку ніг, пропрацювання попереку і вони більше схожі на пасивну йогу: розтяжки, скрутки.
Інші вправи
- Спочатку берете обидві ноги людини, ставите прямо, робите невеличкий випад.
- Вирівнюйте стопи, щоб була натяжка у задній частині, носки трошки доверху, і робите рух усім тілом вперед настільки, наскільки дозволяють можливості людини. Тут ми ще не слідкуємо, наскільки прямі коліна чи ні.
- Потім просимо людину підняти руки і поставити на коліна і зробити опір, щоб максимально зробити ноги прямими і знову йдемо вперед. Це дуже гарна вправа для розтягування задньої поверхні ніг. І так декілька разів робимо: пішли вперед, затримались, потримали, м'язи звикли до цього.
- Ще додатково, для того, щоб м'язи якомога більше розслабились, можна зробити руку *лодочкою* і пройтися по задній поверхні.
- Після того, як зробили натяжку, прибираємо руки наверх у людини і ведемо ноги вперед, допомагаючи знизу за ковпик іншою рукою. У йозі ця вправа називається *плуг*. Ламати людини не треба ні в коєму разі.
- Після цієї вправи згинаємо одну ногу у коліні.