Курс "Тайський масаж стопи: основи та техніки”
Навчись робити 30-хвилинний тайський масаж стоп, забудь про головний біль та втому
7 унікальних технік масажу, які розслабляють тіло, пробуджують 7000 енергетичних каналів та відновлюють сили: навіть якщо ти ніколи не робив масаж




🎁 Спеціальний бонус: Захисна мантра для енергетичного захисту та посилення ефекту масажу
Урок 5. Точки на стопах для оздоровлення всього організму
Карта точок стопи - як знаходити та працювати з точками здоров'я
Техніки натискання - правильна сила та напрямок для кожної зони
Зв'язок з органами - як через стопи впливати на весь організм
Про що даний урок
Сьогодні ми переходимо до найважливішого - до масажу стопи.
- Починаємо з того, що людина лежить на спині, і ми підходимо до неї. Сідаємо у зручну позицію. Дивіться: під стегно кладемо свою ногу, у районі наступного суставу робимо, *ніби крючечок*. Це дуже зручна позиція, де ми можемо спокійно пропрацювати стопу.
- Для початку ми робимо трохи розтягування і скрутки.
- Спочатку беремо зверху, кладемо долоню зверху стопи і тягнемо на себе всією вагою свого тіла. Так робимо декілька раз.
- Все робимо вагою свого тіла, спина в нас пряма. Тепер кладемо долоню на саму стопу і тягнемо вперед. Тут ми тягнемо задню сторону поверхні ноги і вперед скидуємо вагу тіла.
- Потримали, відпустили. Ще раз потримали, відпустили, і ще потримали, відпустили.
- Тепер робимо *скрутки*. Захоплюємо стопу зверху долонею, а чотирма пальцями за стопу знизу. І тягнемо на себе вагою свого тіла, і виходять скрутки у трьох містах: знизу, біля п'яти, посередині і десь у районі пальців. І так декілька раз. Скрутки дуже важливі для лімфатичної системи людини. Все робимо вагою свого тіла.
- Потім змінюємо руки. Цю руку кладемо знизу, а цією також захоплюємо і теж три положення: зверху, посеред і знизу. Все вагою свого тіла, і робимо декілька раз. Це дуже гарна вправа, дуже подобається людям.
- Наступна вправа: ми пропрацьовуємо галіностопний сустав людини. Для цього кладемо долоню на стопу, захоплюємо зверху і кругові рухи спочатку в одну сторону. При цьому, бачите, ми ще й пропрацьовуємо пальці в цю сторону, і в цю. Так бачите, і гарненько, з кожним разом трохи збільшуємо амплітуду рухів. На останніх разах доходимо до максимуму, наскільки може людина. Дуже не давіть! І в обратну сторону.
- У зворотню сторону пропрацьовано гарненько, бо ноги - це наш фундамент, тому їх завжди треба гарненько пропрацювати. Після цього вже переходимо...
Масаж стопи: основні вправи
Перед початком масажу ноги, варто виконати підготовчі вправи.
1. Найперше, ми виконуємо кругові рухи ребром долоні по стопі. Рухи виконуються не в кисті, а в лікті та плечі. Проминаємо усю стопу, доходимо до пальців і вертаємося у зворотньому напрямку. Спочатку рухи дещо слабкі, а потім додаємо натиск. Ця вправа дуже корисна, коли відчуваємо, що стопа вже розім'ята.
2. Наступною вправою є рухи знизу вверх від п'яти великим пальцем. З кожним разом додаємо натиск. Якщо у вас втомилася рука, можна працювати обома руками одночасно.
3. Захоплюємо стопу обома руками і починаємо проминати великими пальцями. Спочатку пропрацьовуємо пальчики ноги, потім переходимо на подушечки, які під пальцями. Поступово переходимо нижче, а потім повертаємося наверх.
Всі рухи, які виконуються під час масажу, повинні бути *повільні*.
Масаж стопи: праця над точками
Дуже важливо не забувати про крайні зони і пальчики. Часто відчуваються зажатості у м'язах при пропрацьовуванні стопи. Їх треба добре розмасувати.
Після цього переходимо до точок стопи:
- Перша точка знаходиться під п'ятою, де закінчується п'ята посередині стопи. Робимо натиск під кутом 90° і тримаємо декілька секунд.
- Наступна точка знаходиться рівно посередині між місцем, де закінчуються подушечки, і місцем, де закінчується п'ята. Теж натискаємо і тримаємо.
- Інша точка знаходиться під подушечками.
Під час масажу не треба дуже натискати, але натиск повинен бути відчутний.