Курс "MEET YOUR NEWBORN"

Опануй 30 практичних навичок догляду за новонародженим та збережи 1МЛН своїх нервових клітин в перший місяць

Дізнайся все про перші 30 днів життя малюка за 2 години: без страху нашкодити, безсонних ночей в паніці та постійних візитів до педіатра.

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 104 відгуки
Автор: Татьяна Бойко - Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
980 грн.
2750 грн.
знижка 64%
Курси > Курс "MEET YOUR NEWBORN" > Урок 9. Розбір всіх природних змін у малюка

Урок 9. Розбір всіх природних змін у малюка

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Фізіологічна втрата ваги - норми та коли хвилюватися

Зміни шкіри - всі природні стани шкіри новонародженого

Гормональний криз - прояви та особливості перебігу

Про що даний урок

Транзиторні стани новонароджених

Привіт, друзі! На цьому занятті ми будемо обговорювати транзиторні стани новонароджених. Слово "транзиторні" натякає нам на те, що вони проходять транзитом, тобто проходять та йдуть. Про них дуже важливо знати, тому що вони є фізіологічною нормою, але дуже сильно вас лякають. Існує, щоб ви не робили ніяких зайвих дій, ми їх будемо детально обговорювати.

Отже, про які стани йтиметься:

  • Передусім, це *транзиторна зміна кольору шкіри. Ми вже поговорили, що немовля може народитися з певною синюшністю, потім воно на перший день стає яскраво-червоним. А приблизно до кінця другої-третьої доби може з'явитися фізіологічна жовтяниця, тобто маля стає жовтим. Всіх кольорів веселки ви кажете, і це норма.
  • Наступний транзиторний стан - це фізіологічна втрата маси тіла, її ми обговоримо детально.
  • Наступне - це виділення первородного калу, тобто меконію. Цей кал виглядає дуже специфічно, щоб ви не лякалися, розповім.
  • І наступний транзиторний стан - це сечокислий інфарктний рік. Це виявлення одноразово іржавої плями на памперсі або пелюшці. Який теж лякає вас до рівня паніки.

Один з найяскравіших транзиторних станів - це гормональний криз*. Як він проявляється? Це набухання молочних залоз як у хлопчиків, так і у дівчаток. Гормональний криз пов'язаний з підвищенням рівня статевих гормонів в організмі дітей. Звертаємо вашу увагу, що набряклі молочні залози, виділення молозива відрізняється від трубчастого стану, коли ці залози запалені, червоні, гарячі на дотик і з них виділяється гній. Ось ця історія вона зовсім окрема, називається вона мастит новонароджених і вимагає втручання, а просто збільшення молочних залоз, іноді значне, але при цьому вони не змінюють колір і не виглядають як запалені залози, з них немає патологічних виділень, а лише можливо молозиво - це прояв гормонального кризу.

Наступним проявом гормонального кризу є набухання, збільшення статевих губ у дівчаток. У хлопчиків може бути набряк мошонки. У дівчаток можуть бути кровяністі виділення зі статевих шляхів, це також норма. Ще одним проявом гормонального кризу є акне.

Висипка у новонароджених та фізіологічна втрата маси тіла

Висипка, яка з'являється приблизно на третьому тижні життя у всіх новонароджених і виглядає як вугри у підлітків (на обличчі, на плечах, на шиї), не вимагає жодного втручання. Вона не є наслідком вашого неправильного харчування та проходить самостійно.

Фізіологічний стан новонароджених

Тепер давайте поговоримо про фізіологічний стан, який зустрічається у 100% новонароджених. Це фізіологічна втрата маси тіла. З чим вона пов'язана? З тим, що немовля отримує мало, а втрачає багато.

Що воно втрачає?

  • Насамперед, воно втрачає воду з диханням. Внутрішньоутробно у нього таких втрат не було.
  • Далі, немовля втрачає воду для терморегуляції. Воно втрачає воду і не тільки воду сечовипусканням та дефекацією.

До речі, сечовипускання у немовляти невеликі в перші дні життя. Це може бути чотири сечовипускання на добу, а потім, з прибуттям молока, стає 12. Дефікацію ми хотіли б бачити хоча б одну на добу. Перші пару днів її може не бути до прибуття молока, а потім вона з'являється.

Але тим не менше, ми говоримо про перші дні, коли малюк втрачає масу. Ось такі втрати він має.

Що він одержує?

Він отримує грами молозива. Це може бути кілька крапель, це може бути 30 г, рідко більше. Тобто, зовсім невелика кількість поживних речовин і води.

Чому природа так вигадала? Тому що більшу кількість організм немовляти не завжди здатний обробити та засвоїти. Тому, наприклад, взяти і всіх малят поголовно догодовувати сумішшю дуже нерозумно. Тому що молозиво спеціально з'являється у нас поступово, щоб травна система встигала адаптуватися до нового способу харчування. Адже до цього внутрішньоутробна маля отримувала все готове з потоком крові.

Фізіологічна втрата маси тіла* є нормальною до тих пір, поки вона не перевищує 10-відсоткового порога. Тобто, якщо малюк народився вагою 3 кг, його фізіологічна втрата може бути 300 г. Якщо вона більше, то ми змушені втручатися.

На сьогоднішній момент є такі відомості, що фізіологічна втрата маси тіла дуже сильно залежить від втручань у пологи. Якщо під час пологів у вас були якісь втручання, які принесли вам воду, наприклад, м...

Читати далі

Автор курсу

Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
  • Лікар-педіатр. Мати трьох дітей. Автор популярного блогу для батьків.
  • Практикуючий лікар-педіатр з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
  • Мама трьох дітей різного віку, що дозволяє їй розуміти батьків з різними потребами та викликами.
  • Автор блогу в Instagram, який допомагає більш ніж 300 000 батьків знайти відповіді на питання щодо здоров'я та розвитку дітей.
  • Засновниця навчального проекту для молодих мам, створеного на основі досвіду 50 000 лікарських прийомів.

Курс "MEET YOUR NEWBORN"

980 грн.
2750 грн.
Знижка 64%
Отримати доступ

Цей курс включає:

10 уроків
120 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська