Курс "MEET YOUR NEWBORN"

Опануй 30 практичних навичок догляду за новонародженим та збережи 1МЛН своїх нервових клітин в перший місяць

Дізнайся все про перші 30 днів життя малюка за 2 години: без страху нашкодити, безсонних ночей в паніці та постійних візитів до педіатра.

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 104 відгуки
Автор: Татьяна Бойко - Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
980 грн.
2750 грн.
знижка 64%
Курси > Курс "MEET YOUR NEWBORN" > Урок 3. Зовнішність новонародженого та природні зміни

Урок 3. Зовнішність новонародженого та природні зміни

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Колір шкіри малюка - як змінюється і що є нормою в перші дні

Фізіологічний гіпертонус - природна поза та рухи новонародженого

Вроджені рефлекси - які реакції повинні бути у здорового малюка

Про що даний урок

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як виглядає ваше новонароджене маля. Що воно вміє? Що ви можете з ним робити?

Перш за все, я вас закликаю максимально швидко знаходитись із новонародженим разом. У різних країнах різні можливості у пологових, і дуже часто так буває, що вам продають ідею про роздільне перебування з малям, як ідею того, що ви зможете відпочити після пологів.

Я ставлюся дуже скептично до цієї ідеї, тому що відпочивати означає, що ваше новонароджене маля знаходиться десь дуже далеко. Насправді, це дуже непросто, тому більшість дівчат прагне якомога скоріше з'єднатись із новонародженим, і для цього є певні причини.

Сумісне перебування

Доведено, що сумісне перебування прискорює ваше післяпологове відновлення, у тому числі ще й тому, що ви по-іншому реагуєте на потреби маляти. Ви маєте можливість прикласти його до грудей так часто, як це потрібно. У вас змінюється фокус уваги, ви концентруєтесь на потребах маляти і адаптуєтесь до нього набагато швидше, ніж тоді, коли ви знаходитесь окремо.

Саме зараз, у *безпечному просторі, було б чудово, якби ви стикнулися з першими питаннями щодо догляду за немовлям, які ви можете задати персоналу прямо тут. Тобто, коли ви намагаєтесь доглядати за дитиною самостійно, вони питання неминуче виникають і дуже легко спитати медичний персонал, який чергує у відділенні цілодобово. Як вам вчинити у тій чи іншій ситуації?

Зовсім інша історія, коли ви з малям у пологовому будинку окремо. Потім ви потрапляєте додому і відчуваєте справжній шок від того, що ви взагалі не розумієте, навіть як взяти дитину.

Зовнішній вигляд новонародженого

Тож, як виглядає наш новонароджений? Перш за все, важливо сказати, що він специфічного кольору. Відразу після народження маля було розувате, можливо, тою чи іншою ступеню синюшності, іноді після пологів, але першого ж дня. Воно стає яскраво червоним.

Цей стан називається фізіологічною еритемою*. Це є абсолютною нормою і пов'язано з різким розширенням судин і припливом крові до шкіри. Фізіологічна еритема йде на другий-третій день життя немовляти. Тому не лякайтесь, це ненадовго.

Фізіологічні особливості немовляти

Далі, поза немовлями, маля знаходиться у так званому фізіологічному гіпертонусі. Це означає, що його ручки приведені до тулуба, його ніжки приведені до тулуба і воно дуже часто лежить скручене.

Велике здивування у вас викликає те, що немовля, поки що, не може свідомо управляти своїми рухами. І що дуже нескоро зможе. Відповідно, його рухи хаотичні.

Це не значить, що з ним відбувається щось незрозуміле. Багато хто думає, що немовля після пологів може абсолютно спокійно почухати собі вухо, якщо воно у нього засвербіло, але ні, так не відбувається. Воно не може вам нічого сказати, але воно також не може нічого зробити довільно зі своїм тілом. Тобто, якщо, наприклад, йому набридло лежати на спині, захотілось полежати на животі, то маля може вам про це повідомити виключно за допомогою плачу. Воно не може повернутися самостійно.

Особливості будови голови немовляти

У немовляти відносно велика голова. У дорослих голова складає 1/8 довжини тіла, а у немовлят - 1/4, у два рази більше в середньому, ніж у вас.

Форма голови у немовлят може бути різною. Вона не така ідеальна, як у вас. Вона може бути, по-перше, незначно асиметричною, або може бути витягнутою, в залежності від форми пологових шляхів. Якщо голова витягнута знизу вгору, вона називається доліхоцефалічною головою, або навпаки, бокових розмірах - називається брагцефалічною головою. Про це вам можуть повідомляти педіатри.

*Головне, щоб вас не лякало, форма голови стає схожою на дорослу зі зростанням дитини і це не відбувається у перші дні життя.

Чому голови можуть мати різні форми? Тому що кістки черепа - це окремі кістки, це не одна цільна кістка, а окремі кістки, які з'єднані швами. У місцях з'єднання кісток утворюються шви і так звані тім'ячка.

На картинці показані два основні тім'ячка - це велике і маленьке тім'ячко. Ми з вами, в основному, будемо слідкувати за великим тім'ячком. Воно знаходиться ось тут і це місце з'єднання тім'яних кісток і лобної кістки.

Что вам потрібно знати про тім'ячка?* Що з ними нічого не потрібно робити. Дуже часто ви боєтеся цих місць, але насправді, це місця, де немає кісткової структури.

Читати далі

Автор курсу

Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
  • Лікар-педіатр. Мати трьох дітей. Автор популярного блогу для батьків.
  • Практикуючий лікар-педіатр з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
  • Мама трьох дітей різного віку, що дозволяє їй розуміти батьків з різними потребами та викликами.
  • Автор блогу в Instagram, який допомагає більш ніж 300 000 батьків знайти відповіді на питання щодо здоров'я та розвитку дітей.
  • Засновниця навчального проекту для молодих мам, створеного на основі досвіду 50 000 лікарських прийомів.

Курс "MEET YOUR NEWBORN"

980 грн.
2750 грн.
Знижка 64%
Отримати доступ

Цей курс включає:

10 уроків
120 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська