Курс "MEET YOUR NEWBORN"

Опануй 30 практичних навичок догляду за новонародженим та збережи 1МЛН своїх нервових клітин в перший місяць

Дізнайся все про перші 30 днів життя малюка за 2 години: без страху нашкодити, безсонних ночей в паніці та постійних візитів до педіатра.

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 104 відгуки
Автор: Татьяна Бойко - Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
980 грн.
2750 грн.
знижка 64%
Курси > Курс "MEET YOUR NEWBORN" > Урок 1. Як налагодити перший контакт з малюком

Урок 1. Як налагодити перший контакт з малюком

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Головні показники здоров'я - розшифровка оцінки за шкалою Апгар

Перше прикладання - як правильно організувати перше годування

Безпечний контакт - налагодження грудного вигодовування в перші години

Про що даний урок

Перші контакти немовляти

Коли маля з'являється на світ, перші руки, з якими воно стикається, належать акушерці. Однак маляті не дуже потрібен контакт з акушеркою, найбільше йому потрібен контакт зі своєю мамою. Тому максимально швидко акушерка викладає вам немовля на груди, у випадку, якщо пологи були природними. Якщо раптом у вас був кесарів розріз під загальним наркозом, маля можуть викладати на груди татові.

Чому важливо викласти на груди?

Важливість викладання на груди, а саме на голі груди рідних людей, полягає в тому, що мікрофлора маляти буде розвиватись відповідно до мікрофлори першого дорослого, з яким воно контактує. І дуже добре, якщо цей перший дорослий є рідною людиною. Якщо маля не викладають на груди мамі або татові, то його шкіра, його травний тракт заселяється мікрофлорою пологової зали. Тому *цей перший контакт із грудьми матері або тата надзвичайно важливий.

Збереження теплового ланцюга

Коли акушерка поклала маля вам на груди, вона обов'язково одягає йому шапочку, шкарпетки і вкриває пелюшкою. Це потрібно для збереження теплового ланцюга. Уявіть, маля жило там, де була постійна температура 38°, і раптом воно потрапляє до пологової зали, де, хоча там і тепліше, ніж у звичайній кімнаті, температура там може бути всього 28° або 25°. Але все одно, це значно холодніше, ніж 38°.

В зв'язку з тим, що терморегуляція* людини, яка тільки народилася, ще не досконала, дуже важливо зберегти її у теплі. Також викладання немовляти на груди мамі або татові є профілактикою інфекції. Та мікрофлора, яка заселяє до цього стерильну шкіру маляти, це власне армія, яка бореться проти можливих патогенних мікроорганізмів, які літають навкруги.

Перетинання пуповини

Через одну-дві хвилини у немовляти перестає пульсувати пуповина, якою залишкова кров з плаценти потрапляє до організму маляти. Після цього накладають клеми на пуповину і її перетинають.

Раніше пуповину у немовлят перетинали одразу, не чекаючи зупинки пульсації, але потім у дослідженнях було доведено, що якщо чекати зупинки пульсації пуповини, то це приводить до більш високого рівня...

Гемоглобін у немовлят та рівень захворюваності

Гемоглобіну у немовлят, до того, що анемії зустрічаються у малят рідше, і захворюваність у таких дітей нижча. Відповідно, для маляти найкращим рішенням є дочекатись, поки пуповина відпульсує, і тільки потім її перетинати.

Мама з немовлям знаходиться у пологовій залі близько двох годин. Потім на деякий час медперсонал може його забрати для проведення певних маніпуляцій і знову повертати вам на груди.

Перші оцінки немовляти

Не встигло маля народитися, воно вже отримує перші оцінки. Шкала, за якою немовля отримує свої оцінки, називається *шкала Абгар*. Вірджинія Абгар була анестезіологом. Власне, вона придумала цю шкалу.

З іншої сторони, "Абгар" - це абревіатура, за якою ви легко можете згадати, завдяки чому ми виставляємо оцінки. Ми оцінюємо її стан на першій і на п'ятій хвилині.

Навіщо потрібна шкала Абгар?

З однієї сторони, це потрібно для того, щоб знати, коли маляті потрібні втручання медперсоналу. З іншої сторони, ця оцінка показує педіатру, який у подальшому спостерігатиме за малям, як пройшли пологи і в якому стані немовля безпосередньо після народження.

Показники шкали Абгар

Які показники ми використовуємо в шкалі Абгар?

  • "А" з Абгар означає appearance, або ж колір шкіри. Він може бути рожевим із синюшністю на кінцях або повністю синюшний.
  • "П" відповідає за частоту пульсу та серцевих скорочень. Певний рівень відповідає певній кількості балів.
  • "Г" відповідає за гримасу, іншими словами, за рефлекси, реакцію немовляти на появу на світ. Вона оцінюється як плач, виражений крик або відсутність будь-якої реакції.
  • "А", активність, відповідає за тонус немовляти і описується як гіпотонус або гіпертонус. Це специфічна поза маляти, коли його кінцівки приведені до тіла.
  • Останнє "Р" відповідає за respiration, тобто дихання. За частотою дихання ми також виставляємо певну кількість балів.

Кожний показник оцінюється від нуля до двох. Потім ми складаємо ці бали, і максимальна оцінка, яку може отримати маля, - це 10. Якщо вона отримує оцінку від семи до 10, ми вважаємо, що воно у чудовому стані. Якщо воно отримує оцінку від нуля до трьох, то ми розуміємо, що маля...

Читати далі

Автор курсу

Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
  • Лікар-педіатр. Мати трьох дітей. Автор популярного блогу для батьків.
  • Практикуючий лікар-педіатр з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
  • Мама трьох дітей різного віку, що дозволяє їй розуміти батьків з різними потребами та викликами.
  • Автор блогу в Instagram, який допомагає більш ніж 300 000 батьків знайти відповіді на питання щодо здоров'я та розвитку дітей.
  • Засновниця навчального проекту для молодих мам, створеного на основі досвіду 50 000 лікарських прийомів.

Курс "MEET YOUR NEWBORN"

980 грн.
2750 грн.
Знижка 64%
Отримати доступ

Цей курс включає:

10 уроків
120 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська