Курс "MEET YOUR NEWBORN"
Опануй 30 практичних навичок догляду за новонародженим та збережи 1МЛН своїх нервових клітин в перший місяць
Дізнайся все про перші 30 днів життя малюка за 2 години: без страху нашкодити, безсонних ночей в паніці та постійних візитів до педіатра.




Урок 2. Важливі медичні процедури в пологовому будинку
Необхідні щеплення - які вакцинації потрібні і чому вони важливі
Важливі скринінги - які обстеження проходить малюк і для чого
Профілактичні процедури - що робить медперсонал і чому це необхідно
Про що даний урок
Медичний догляд за немовлям у перші години життя
Найперше, поговоримо про те, що робить з немовлям медичний персонал у перші дві години після народження. У більшості країн світу проводять так звану профілактику офтальміту. Це означає закрапування очей краплями з антибіотиком, щоб у немовляти не виникали конюнктивіти.
Безпосередньо після народження, знову ж таки у більшості країн світу, медичний персонал запропонує вам введення вітаміну К маляті.
Вітамін К
Що таке вітамін K? *Вітамін K - це вітамін, який відповідає за згортання крові. Якщо його в організмі недостатньо, то можуть розвиватися масивні порожнинні кровотечі. Чому вітаміну K мало у новонароджених?
- По-перше, він не проникає крізь плаценту, тобто у немовляти немає його запасу.
- По-друге, в нормі вітамін K синтезується мікрофлорою кишечника. А як ми знаємо, на момент народження у кишечнику ще немає мікрофлори, там стерильно і тому ще нічого не встигло синтезуватися.
- Далі, дорослі отримують вітамін K із зелених листових овочів, ми розуміємо, що немовлята не мало такої можливості.
Тому ми знаємо, що введення вітаміну K є найкращою профілактикою масивних кровотеч і вам запропонують ввести його у вигляді ін'єкції. У деяких країнах допускають пероральний прийом вітаміну K. Я вам наполегливо рекомендую погодитись на таку ін'єкцію, тому що відсутність такого введення може призвести до дуже серйозних наслідків.
Післяпологовий період
У кінці післяпологового періоду, перед переводом вас до післяпологового відділення, медичний персонал вимірює немовля. Вимірює його вагу, вимірює зріст, окружність голови і грудей. Неонатолог оглядає дитину, щоб побачити якусь вроджену патологію.
Після цього малятко вдягають у заздалегідь підготовлений одяг, той, який ви дали медичному персоналу, і вас разом з малям переводять до післяпологового відділення.
Тепер давайте поговоримо про медичні маніпуляції, які очікують вас у перші дні після народження, і в першу чергу це скринінг немовля на вроджені хвороби*.
Ми його проводимо для того, щоб виключити наявність хвороб, лікування яких обов'язково повинно початися у перші місяці життя.
Збереження високої якості життя
Тобто, нам важливо зрозуміти, що таких хвороб у немовляти немає, або ж, якщо вони є, то нам важливо вчасно почати лікування.
Скринінг виконується дуже просто. Це забір крові. Залежно від країни, це може бути забір крові з п'яточки. Найчастіше це саме п'яточка, однак у деяких країнах, де скринінг широкий, беруть кров з вени, частіше з вени на голові. Не лякайтесь, це нормально, так і має бути. Потім цей аналіз передається до лабораторії, і кров досліджується на різні показники. У нашій країні це чотири показники, ви бачите їх на слайді.
Однак, в зв'язку з тим, що скринінг відрізняється від країни до країни, я не буду їх перераховувати. Якщо ви живете в країнах пострадянського простору, ви можете зробити розширений скринінг. Зазвичай його роблять у приватних пологових або у кожній лабораторії є так званий пакет, який так і називається - розширений скринінг новонародженого. Досліджують максимальну кількість хвороб, про які вам потрібно дізнатись максимально рано для збереження якості життя.
Це дивує, але досі є батьки, які відмовляються від нонатального скринінгу*. До чого це призводить? До того, що, якщо є у немовляти якась вроджена хвороба, яка потребує негайного лікування, а воно не розпочате, таке маля буде страждати. Це може призводити до інвалідності і до скорочення життя.
Звертаю вашу увагу, що загальний аналіз крові, встановлення групи крові та резусфактора здоровим немовлятам не завжди проводиться, це не є обов'язковим аналізом у більшості країн. На сьогодні у більшості країн немовлятам у перші дні життя також проводять скринінг слуху для його перевірки. Якщо раптом немовля скринінг слуху не проходить, його направляють для уточнення, на якому рівні переривається передавання звуку. Якщо скрінінг проходить, ми розуміємо, що це означає, що воно чує.
Тепер поговоримо про вакцинацію, яка проводиться у пологовому будинку. Тут на нас чекають дві вакцини, вони відрізняються від країни до країни. У більшості країн обов'язковою вакцинацією є вакцинація від гепатиту В. Гепатит B - це хвороба, яка може...