Курс "MEET YOUR NEWBORN"

Опануй 30 практичних навичок догляду за новонародженим та збережи 1МЛН своїх нервових клітин в перший місяць

Дізнайся все про перші 30 днів життя малюка за 2 години: без страху нашкодити, безсонних ночей в паніці та постійних візитів до педіатра.

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 104 відгуки
Автор: Татьяна Бойко - Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
980 грн.
2750 грн.
знижка 64%
Курси > Курс "MEET YOUR NEWBORN" > Урок 6. Секрети успішного старту ГВ

Урок 6. Секрети успішного старту ГВ

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Правильне прикладання - техніка безболісного та ефективного годування

Позиції для годування - як обрати зручну позу для мами

Ритм годувань - як часто прикладати малюка до грудей

Про що даний урок

Старт грудного вигодовування

Привіт, друзі! Сьогодні ми будемо говорити про старт грудного вигодовування.

Залежність успішного ГВ від матері

Починаємо з того, що успішне ГВ головним чином залежить від вас, тобто від мами. Все залежить від вашого стану: якщо ви щасливі, розслаблені, мотивовані, проінформовані, знаєте, де шукати допомогу, з великою долею імовірності все складеться добре.

Важливо розуміти, що те чим ви годуєте малюка, це не тільки якісь поживні елементи, але це також передача ваших гормонів та вашого настрою. Метою цього заняття не є відбирання хліба консультантів з ГВ. Мета - розставлення акцентів з моєї педіатричної точки зору.

Правильне прикладання

Починаємо з правильного прикладання. Для того, щоб прикладання було правильним, вам потрібна ваша комфортна поза. Дуже важливо розуміти, що якщо вам не комфортно, маляті не може бути зручно. Часто ви думаєте: "Ну, я якось в розкоряку стану, аби йому було добре". Але це взаємопов'язані речі, тому влаштовуйтесь зручніше.

Які варіанти можуть бути? Зазвичай це або лежачи, або сидячи. Якщо ви сидите, у вас обов'язково має бути опора під спиною та під руками. Ось так сидіти, як я сиджу, і взяти наприклад дитину, годувати її ефективно буде неможливо в такій позі, тому що спина в напрузі, руки у висячому положенні. Для того щоб ефективно годувати, вам потрібна розслабленість. Це ось те ключове, що дуже часто ви впускаєте, тому ви влаштовуйтесь зручніше.

Якщо вам потрібні якісь девайси для того, щоб укласти малюка якісно, можливо, вам знадобляться додаткові подушки, можливо, спеціальна подушка для годування - беріть їх.

Формування контакту з малюком

Наступний момент. У цій зручній позі ви бажано роздягаєтесь. В ідеалі, ви годуєте малюка з контактом шкіри до шкіри, особливо на старті, для того, щоб він чув ваш запах, для того, щоб його шкіра продовжувала заселятися вашими мікроорганізмами та для правильної стимуляції лактації.

Малюк повинен перебувати в одній площині, тобто якщо це тільце малюка, а це голівка малюка, то він знаходиться ось так, у такій одній площині. Він не знаходиться в такій площині, коли його тіло дивиться на вас, а голова у бік. Тобто ніяких зламаних ліній у тілі малюка не має бути.

Правильне прикладання малюка до грудей

Рот малюка повинен знаходитись приблизно навпроти ареоли при правильному прикладанні. Ви напевно вже бачили багато картинок, але можете подивитися і відео з правильним прикладанням.

Акценти при правильному прикладанні

  • Сосок практично не бере участь у правильному прикладанні. Тому всі історії навколо того, що "мені сказали, в мене плаский сосок, тому візьми накладку", або "мені сказали, я не можу годувати, тому візьми пляшку" - ви пропускаєте повз вуха і пробуєте прикласти малюка так, щоб він приклався правильно.
  • *Важливо, щоб він захоплював повністю всю ареолу при правильному прикладанні.
    • Нижня губка малюка вивернута, коли він захопив груди. Його нижня губа вивернута далі.
    • Майже вся ареола знаходиться в роті, навіть якщо вона в вас велика. Складно уявити, як вона може поміститися в рот малюка, проте може.
    • Ви не чуєте ніяких чмокаючих, плямкаючих звуків, і дуже важливо - вам не боляче. Боляче почне бути, коли малюк сповзає на сосок і захоплює сосок між щілинами. Коли малюк захоплює всю ареолу - болю не буде.


Якщо ви бачите, що у вас дитина до грудей прикладається неправильно, кличте на допомогу вже зараз. Це може бути персонал пологового будинку у вигляді акушерки або лікаря, або лікаря-педіатра. Це можуть бути консультанти з грудного вигодовування.


Правильне прикладання - це запорука успіху. При неправильному прикладанні не буде ефективного смоктання, малюк не наїдатиметься, у вас не буде належним чином стимулюватись лактація. Загалом все піде не зовсім так. Тому, якщо ви бачите, що щось не виходить, якщо ви сумніваєтесь - краще покличте підтримку. 


Закон успішної лактації


Закон успішної лактації - це попит дорівнює пропозиції. У нас є два гормони, які відповідають за лактацію - це гормон окситоцин та гормон пролактин*. Коли малюк починає смоктати, починає вироблятися окситоцин, який сприяє виділенню молока. Зі спустошенням грудей починає вироблятися пролактин, який каже: "Гей, давай ще".

Якщо у вас в перерви між прикладаннями досить тривалі, груди не спустошуються, то за принципом зворотного зв'язку надходить сигнал в головний мозок, що молока не потрібно виробляти більше. Таким чином, якщо ви хочете збільшити кількість молока, вам потрібно більше прикладати малюка до грудей або робити додаткове доїння.

Зауважте, що при перших ознаках проблем з годуванням грудьми варто звернутися до спеціаліста.

Читати далі

Автор курсу

Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
  • Лікар-педіатр. Мати трьох дітей. Автор популярного блогу для батьків.
  • Практикуючий лікар-педіатр з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
  • Мама трьох дітей різного віку, що дозволяє їй розуміти батьків з різними потребами та викликами.
  • Автор блогу в Instagram, який допомагає більш ніж 300 000 батьків знайти відповіді на питання щодо здоров'я та розвитку дітей.
  • Засновниця навчального проекту для молодих мам, створеного на основі досвіду 50 000 лікарських прийомів.

Курс "MEET YOUR NEWBORN"

980 грн.
2750 грн.
Знижка 64%
Отримати доступ

Цей курс включає:

10 уроків
120 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська