Курс "MEET YOUR NEWBORN"

Опануй 30 практичних навичок догляду за новонародженим та збережи 1МЛН своїх нервових клітин в перший місяць

Дізнайся все про перші 30 днів життя малюка за 2 години: без страху нашкодити, безсонних ночей в паніці та постійних візитів до педіатра.

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 104 відгуки
Автор: Татьяна Бойко - Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
980 грн.
2750 грн.
знижка 64%
Курси > Курс "MEET YOUR NEWBORN" > Урок 4. Як розуміти і задовольняти потреби малюка

Урок 4. Як розуміти і задовольняти потреби малюка

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Основні потреби - як забезпечити комфорт і безпеку новонародженого

Температурний режим - як правильно одягати і укривати малюка

Гігієнічні процедури - покрокова інструкція з догляду за немовлям

Про що даний урок

Що потрібно вашому немовляті?

Звичайно, йому потрібен певний режим, харчування, а також важливий контакт з вами, тепло та чистота. Почнемо з однієї з його основних потреб - це контакт з вами.

Контакт із мамою

Контакт із мамою немовляті потрібен для відчуття безпеки і стабільності, для розуміння, що для нього кардинально нічого не змінилось. Що ви були з ним раніше, до його народження, і ви залишаєтесь з ним і зараз. Йому дуже важливо відчувати знайомі запахи, знайомі звуки, як ми вже казали, і відчувати тепло ваших рук. Якщо маля насититься контактом з вами, воно буде готове і здатне пізнавати світ далі. Але у перший місяць, це період новонародженості, який триває 28 днів, ми закликаємо вас віддати максимум контакту.

Зрозуміло, що робити це потрібно в межах ваших можливостей. Не потрібно перетруджуватися, але і позбавляти немовля контакту з руками, боятися, що воно звикне до рук і далі буде якась катастрофа, теж не варто. Це обов'язковий етап розвитку. Це потреба, задоволення якої неможливо уникнути. Якщо ви не задовольняєте потребу немовляти бути в руках, воно буде навпаки вимагати їх все більше і більше. А якщо задовольняєте, воно насититься і буде розвиватися далі.

*Що важливо робити зараз? Не просто тримати маля, а й максимально з ним розмовляти. Пам'ятайте, що дитина в основному впізнає вас за голосом. І поки зір у нього розвинутий ще не дуже, його слух розвинутий набагато краще, тому формат "Що бачу, та й співаю*" є найкращим форматом для бесід із малям. Реакція на емоції немовляти дозволить вам краще пізнавати його, а йому - краще усвідомлювати свої емоції і свої потреби.

Потреба в теплі

Наступна потреба немовляти - це тепло. Тут у нас є певне протиріччя. З однієї сторони, маля ще не дуже добре вміє терморегулюватися, відповідно, воно дуже легко охолоджується і дуже легко перегрівається, і нам потрібно бути дуже уважними, щоб цього не сталося. З іншої сторони, важливим є не тільки комфорт з точки зору тепла його тіла, а і комфорт з точки зору повітря, яке воно вдихає. І температура такого повітря має бути 19-22°. Відповідно, таку температуру ми...

Догляд за немовлям: одяг та комфортна температура

У кімнаті, де перебуває немовля, підтримуємо комфортну температуру. Однак, ви можете помітити, що якщо немовля одягнене лише у тонкий шар одягу, наприклад, боді або чоловічок, то цього може бути недостатньо для того, щоб воно почувалося комфортно. Ви бачите, що дитині холодно: вона стискатися, синіти. Ви чітко розумієте, що її треба одягнути тепліше. Будь ласка, зробіть це.

Коли ми говоримо про комфортну температуру, це не означає, що це комфортна температура для роздягнутого немовляти. Це комфортна температура для повітря, яке вдихається. Кількість одягу ви регулюєте самі.

Як зрозуміти, маляті тепло чи холодно?

Пробуйте шию чи живіт. Якщо там тепло, значить, дитині тепло. Якщо холодно, то навпаки - холодно. Не орієнтуйтеся на носик або на кінчики пальців: ніс та кінчики пальців можуть бути завжди холодними. Що ви робите, якщо все у маляти тепле, а носик у нього холодний? Нічого. Якщо у нього холодні стопи, ви можете одягнути додаткові шкарпетки. Зазвичай, кількість одягу, що потребує немовля, це стільки, скільки на вас, плюс один шар. Наприклад, ви в майці та халаті, а немовля в бодіку, зверху чоловічок, а зверху ще щось одягнене.

Особливості догляду за немовлям в різні періоди життя

Наприклад, ми говоримо про маля першого місяця життя. У весну немовля охолоджується, тобто температура тіла у весну у немовляти трохи знижується. І тому ми у весну його одягаємо тепліше, ніж під час бодьорості.

Але для профілактики синдрому раптової смерті немовлят ми не вкриваємо малят жодними додатковими девайсами у ліжечку, а використовуємо спеціальні *спальні мішки*. Як альтернативу спальному мішку або додатковому шару одягу, ми можемо використовувати класичне сповивання.

При цьому звертаю вашу увагу, що сповивання мусить бути вільним. Що це означає? Ви фіксуєте ручки, а ніжки у вас в цій пелюшці вільні. Далі, ви не сповиваєте маля під час бодьорості, ви сповиваєте його тільки для сну.

Таке обмеження рухливості маляти у пелюшці нагадує йому про внутрішньоутробний стан і є альтернативою вашим рукам. Тобто, таке обмеження допомагає йому спати міцніше та занурюватись у сон легше.

Для деяких малят пелюшка взагалі не підходить. Вона їм не подобається. Вони намагаються з неї вибратися.

Читати далі

Автор курсу

Лікар, педіатр з понад 10-річним стажем практики. Мама 3-х дітей
  • Лікар-педіатр. Мати трьох дітей. Автор популярного блогу для батьків.
  • Практикуючий лікар-педіатр з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
  • Мама трьох дітей різного віку, що дозволяє їй розуміти батьків з різними потребами та викликами.
  • Автор блогу в Instagram, який допомагає більш ніж 300 000 батьків знайти відповіді на питання щодо здоров'я та розвитку дітей.
  • Засновниця навчального проекту для молодих мам, створеного на основі досвіду 50 000 лікарських прийомів.

Курс "MEET YOUR NEWBORN"

980 грн.
2750 грн.
Знижка 64%
Отримати доступ

Цей курс включає:

10 уроків
120 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий
Відеозапис
Українська