Курс "Екскурсія у світ гормонів"

Як стабілізувати гормони і ЗАБУТИ про втому, зайву вагу та перепади настрою

Практичний курс для тих, хто хоче відновити природну енергійність, легкість тіла та емоційну стабільність без складних схем та виснажливих дієт

Автор: Марія Лоншакова - Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу
Курси > Курс "Екскурсія у світ гормонів" > Урок 6. Стратегічні періоди життя жінки

Урок 6. Стратегічні періоди життя жінки

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Які періоди найважливіші - ключові етапи гормональних змін

Що відбувається з гормонами - природні зміни та як їх підтримати

Як підготуватися - план дій для кожного періоду

2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу

Про що даний урок

Завершуючи третій урок блоку про жіночі гормони, я хочу коротко розповісти про стратегічні і критичні вікові періоди для жіночого здоров'я. Ми обговоримо, в які періоди жіночий організм і гормональна система найбільш вразливі, а також як захистити себе та своїх родичів.

Оптимальні чекапи для жінок будь-якого віку

Активний синтез жіночих гормонів - естрогенів і прогестерону, починається в пубертатному віці, коли відбувається гормональне дозрівання. Гормони максимально синтезуються до 35 років, поки жінка є фертильною. Основна задача жінки з точки зору еволюції - дати потомство, тому максимум гормонів від періоду статевого дозрівання до 35 років є нормою. Вважається, що до 35 років організм жінки мав здійснити свою репродуктивну функцію.

Зміни у гормональному фоні після 35 років

Після 35 років овуляції стають не такими регулярними, не такими повноцінними, може поступово знижуватись рівень прогестерону і, відповідно, підвищувати рівень естрогенів. До того ж, до цього віку жінки часто вже мають зайву вагу, порушення роботи печінки, що ще більше підвищує рівень естрогену.

Цей дисбаланс виникає між рівнями естрогену і прогестерону, що викликає порушення циклу, розвиток естрогенозалежних захворювань, онкології, ПМС, зміни зовнішності, настрої та численні фізичні скарги, про які ми говорили в попередньому уроці.

Початок менопаузи

З 45-50 років вже починається перебудова організму на менопаузу, перименопаузальні зміни. У когось вони протікають непомітно, у когось вже починаються коливання менструального циклу, коливання настрою. Це також може бути приводом для звернення до лікаря, оскільки менопаузальну терапію можна починати вже в 45 років, коли є перші дзвіночки, і не чекати, коли вже буде "цвітучий клімакс" із купою скарг і проблем.

Чим менше ці коливання, провалля естрогенів, тим краще. Краще, коли жінка протягом життя підтримує більш-менш стабільний рівний гормональний фон.

Стратегічні та критичні періоди для жіночої ендокринної системи можуть стати як фундаментом для здоров'я, якщо їх правильно пройти, так і

Вплив пубертату на здоров'я дівчаток

Для виникнення проблем, перший критичний період - це пубертат. Це статеве дозрівання, в якому дівчатка часто зазнають негативного впливу і стресів від змін у способі життя. Це може мати наслідки для їх гормонального та репродуктивного здоров'я на все життя.

  • Важливість нормальної маси тіла

Для дівчат-підлітків важливо мати нормальну масу тіла: не бути дуже худими, але і не повними. Саме нормальна маса тіла забезпечує максимально гармонійне проходження статевого дозрівання.

  • Значення правильного харчування

Дівчата повинні повноцінно харчуватись, не переїдати і не голодувати, не сидіти на дієтах, тому що від харчування багато чого залежить.

Необхідність сексуального виховання

Сексуальне виховання - ще один важливий компонент. Треба дівчатам пояснювати, що таке менструація, що таке цикл, що вона стає фертильною, що вона змінюється, що вона вже матиме статевий потяг. Треба пояснити, що треба бути обережною, що є певний вік, що є інфекції, що є контрацепція.

Це треба дівчатам пояснювати, тому що все одно вони це дізнаються. Краще вони дізнаються це від вас. Або, якщо ви соромитесь, попросіть родичів, попросіть лікаря, щоб ця інформація була адекватна, щоб вона була професійна і щоб вона була безпечна.

Бо діти зараз все одно все дізнаються з інтернету або від однолітків. І не факт, що та інформація, яку дізнається ваша донька, буде конструктивна і вона буде подана правильно.

Якщо дівчинці вже в такому ніжному віці, коли вони дуже вразливі, принести цю інформацію в нездоровому контексті, під якимось нездоровим кутом, то це матиме вплив і на її здоров'я, і на її сприйняття себе як жінки, і свого тіла, і менструального циклу негативно.

Наслідки відсутності контрацепції

Відсутність контрацепції під час сексуального життя підлітків може призводити і до інфекцій з серйозними наслідками, і до небажаних вагітностей, абортів в ранньому віці, з наслідками до психічної травматизації дівчини. Тому краще це розповісти заздалегідь в адекватній формі, ніж дитина це дізнається незрозуміло в якій формі або вже постфактум, коли щось станеться.

Також треба дівчинці пояснювати, що тіло змінюється, що щось їй може не подобатись.

Читати далі

Автор курсу

Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
  • Дипломований лікар акушер-гінеколог з досвідом хірургічної практики
  • 8 років щоденної роботи з пацієнтами та їх здоров'ям
  • Експерт з ендокринології, нутриціології, біохімії та інтегративної медицини
  • Активний популяризатор здорового способу життя та усвідомленого підходу до здоров'я
  • Впроваджує інноваційні методи профілактики та лікування жіночих захворювань
  • Місія: трансформація підходу до жіночого здоров'я через освіту та профілактику

Курс "Екскурсія у світ гормонів"

Безкоштовно
Отримати доступ

Цей курс включає:

16 уроків
300 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий, Середній
Відеозапис
Українська