Курс "Екскурсія у світ гормонів"

Як стабілізувати гормони і ЗАБУТИ про втому, зайву вагу та перепади настрою

Практичний курс для тих, хто хоче відновити природну енергійність, легкість тіла та емоційну стабільність без складних схем та виснажливих дієт

Автор: Марія Лоншакова - Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу
Курси > Курс "Екскурсія у світ гормонів" > Урок 8. Як відновити силу та енергію через наднирники

Урок 8. Як відновити силу та енергію через наднирники

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Чому постійно виснажені - причини втрати життєвих сил

Як впливає стрес - механізм виснаження наднирників

Що відновлює енергію - система підтримки наднирників

2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу

Про що даний урок

Цей урок буде присвячений одному з найважливіших органів в гормональній системі організму, таких як у чоловіків, так і у жінок - це наднирники.

Це основний орган нашої адаптації до стресу, до умов навколишнього середовища, до зміни положення тіла, судинного тонусу, артеріального тиску, до зміни електролітного балансу, рівня натрію, калію, рідини в організмі.

Анатомічна будова наднирників

Наднирники - це парний орган. В нас їх два. Вони розташовані над нирками, що логічно витікає з їх назви. Вони мають загальну масу всього-навсього 10-11 г. Це малесенький орган, малесенька залоза, яка має безліч життєво важливих функцій. Не просто важливих, а життєво важливих.

Функції наднирників

Наднирники - це основний орган адаптації до стресу, до потреби в енергії. Наднирники продукують попередники статевих гормонів і в чоловіків, і в жінок: тестостерон, андрогени, естрогени. Вони пристосовують нас до зміни електролітного балансу, забезпечують стабільний артеріальний тиск, навіть коли ми займаємось спортом, змінюємо положення тіла, спимо і так далі. Тиск в нас тримається стабільний.

Структура наднирників

Наднирники мають дві основні частини:

  • Мозкова частина. Вона займає 1/3 органа.
  • Кіркова частина. Знаходиться ззовні та займає 2/3 органу.

Мозкова речовина продукує адреналін. Кіркова речовина має три зони:

1. Пучкова

2. Сітчаста

3. Клубочкова

Ці зони мають різні функції та продукують різні гормони.

Клубочкова зона

Я завжди кажу, що клубочкова зона асоціюється з нирками: клубочки. Там основні гормони, які забезпечують електролітний обмін - мінералокортикоди, алдостерон. Це тиск судин, це обмін рідини. Асоціація з ниркою, тому що нирка - це основний орган, який регулює водно-електролітний обмін.

Пучкова зона

Пучкова зона асоціюється зі збудженням симпатичної нервової системи, адаптацією до стресу. Можна зробити таку асоціацію: зібрати себе в пучок, зібрати себе в тонус.

Сітчаста зона

Сітчаста зона продукує статеві гормони і їх попередники. Я так собі асоціюю: сітчаста зона - це місце, де можна "попасти в сітки" чоловікам чи жінкам, тобто статеві гормони, "сітки" і так далі.

Отже, наднирники - це основний орган адаптації до стресу.

Стрес і нервова система

У нас є симпатична нервова система, яка тонізує та бадьорить нас, та парасимпатична нервова система, яка, навпаки, заспокоює та відновлює.

Роль наднирників

Наднирники - це основний керівник симпатичної нервової системи. Варто нагадати, що будівельним матеріалом для синтезу гормонів наднирників є холестерин. Це стероїдні гормони, і без холестерину вони не будуються.

Регулюється діяльність наднирників в головному мозку, а саме в гіпоталамусі та гіпофізі. Адже саме мозком ми первинно сприймаємо стрес, і вже далі мозок за допомогою адренокортикотропного гормону (АКТГ) дає сигнал наднирникам про необхідність виробляти гормони стресу.

Регуляція стресової реакції

Рівень кортизолу - це основний гормон стресу поряд з адреналіном. Він регулюється впливом гіпоталамічного кортикотропін-релізн-гормону і адренокортикотропного гормону.

Адреналін також регулює артеріальний тиск, а рівень натрію керується головним мозком і через судини. Тобто наш організм визначає, чи є достатньо рідини, електролітів, чи недостатньо.

Функції наднирників

Цю дуже складну систему тримають в балансі малесенькі наднирники. Мозковий шар наднирників всередині синтезує катехоламіни - гормони стресу, такі як адреналін, норадреналін, меншою мірою - дофамін, енкефалін, саматостатин, вазоактивний інтестинальний пептид. Всі ці гормони пристосовують нас до гострого стресу.

Кірковий шар, який складається з трьох зон, продукує мінераликортикоїди та статеві гормони.

  • Хлобочкова зона синтезує альдостерон, кортикостерон, дезоксикортикостерон, які регулюють електролітний баланс, рівень рідини, натрію, калію та артеріальний тиск.
  • Пучкова зона виробляє кортизол і кортикостерон, які відповідають за адаптацію до стресу, обмін речовин, білків, жирів, вуглеводів, збудження симпатичної нервової системи, адаптацію, мобілізацію ресурсів для хронічного стресу і пригнічення запалення та алергій.

Відсюди і знижується імунітет під час стресу, тому що кортизол має пригнічуючу дію на імунну систему.

Читати далі

Автор курсу

Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
  • Дипломований лікар акушер-гінеколог з досвідом хірургічної практики
  • 8 років щоденної роботи з пацієнтами та їх здоров'ям
  • Експерт з ендокринології, нутриціології, біохімії та інтегративної медицини
  • Активний популяризатор здорового способу життя та усвідомленого підходу до здоров'я
  • Впроваджує інноваційні методи профілактики та лікування жіночих захворювань
  • Місія: трансформація підходу до жіночого здоров'я через освіту та профілактику

Курс "Екскурсія у світ гормонів"

Безкоштовно
Отримати доступ

Цей курс включає:

16 уроків
300 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий, Середній
Відеозапис
Українська