Курс "Екскурсія у світ гормонів"

Як стабілізувати гормони і ЗАБУТИ про втому, зайву вагу та перепади настрою

Практичний курс для тих, хто хоче відновити природну енергійність, легкість тіла та емоційну стабільність без складних схем та виснажливих дієт

Автор: Марія Лоншакова - Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу
Курси > Курс "Екскурсія у світ гормонів" > Урок 7. Як чоловічі гормони впливають на енергію та вагу

Урок 7. Як чоловічі гормони впливають на енергію та вагу

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Чому зникає енергія - роль андрогенів у самопочутті

Що впливає на вагу - зв'язок гормонів та метаболізму

Як відновити баланс - практичні кроки нормалізації

2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу

Про що даний урок

Сьогодні я хочу розповісти про чоловічі гормони, які науковою мовою називаються андрогени, і про їх роль в чоловічому та жіночому організмах.

Роль чоловічих гормонів

Роль чоловічих гормонів в чоловічому та жіночому організмах дещо відрізняється. Але я хочу вам нагадати, що поділ на чоловічі і жіночі гормони є умовним. І в організмі жінки, і в організмі чоловіка присутні як естрогени, так і тестостерон, але в різній пропорції.

На ділі, дуже різна пропорція естрогенів і тестостерону може спостерігатись і у представників однієї статі. Тобто, різні жінки мають зовсім різний рівень естрогену, і різні чоловіки також мають дуже варіабельний рівень тестостерону. Отже, якихось констант тут немає. Але, звичайно, естрогени більш впливають на жіночий організм, а тестостерон - на чоловічий.

Вони саме і закладають стать, вторинні статеві ознаки, конституцію тіла, геніталії по чоловічому чи жіночому типу внутрішньоутробно. Саме в внутрішньоутробному розвитку, в пубертаті і надалі вони формують фертильність, конституцію тіла, зовнішність і характер по чоловічому або жіночому типу.

Естрогени стимулюють ріст фолікулів з яйцеклітинами, що робить жінку фертильною. Тестостерон же впливає на сперматогенез, робить його активним, що робить чоловіка фертильним. Від цього вони і називаються чоловічими та жіночими гормонами.

Чоловічі статеві стероїди

Ті гормони, які умовно відносять до чоловічих, мають назву андрогени або чоловічі статеві стероїди. Це стероїдні гормони, вони також мають холестеринове ядро. До них відносять, в порядку зменшення по кількості в сироватці крові: дегідроепіандостерон сульфат (ДГАС), дегідроепіандростерон (ДГА), андростендіон, тестостерон і дегідротестостерон.

Цей останній - найактивніша форма андрогенів, проте представлений він у найменшій кількості. Тобто, дуже маленька кількість цього гормону вже робить набагато вираженіший ефект, ніж велика кількість, наприклад, ДГАС.

У чоловіків андрогени синтезуються переважно в яєчках, у жінок - в яєчниках і наднирниках. Яєчники та наднирники жінок мають здатність частково заміщати синтез андрогенів.

Статеві гормони: особливості та вплив на організм

Страхування одне одного в чоловіків все ж таки відбувається на головному рівні. Основний синтез відбувається в яєчках, де холестерин є будівельним матеріалом. Це стероїдні гормони, що важливі для статевого розвитку. Тому вегетаріанство може негативно позначатися на статевому розвитку дітей, якщо вони веганять або вегетаріанять з дитинства, а також на фертильності дорослих осіб.

У жінок 25% тестостерону синтезується в яєчниках, ще 25% - в наднирниках. Решта синтезується в периферичних тканинах. У чоловіків майже всі андрогени, майже весь тестостерон, синтезуються в яєчках, трохи - в наднирниках. Він вже перетворюється в активну форму в периферичних тканинах.

Гормони статевих наднирників

В наднирниках синтезується багато статевих гормонів, стероїдів. Вони можуть синтезуватися зовсім по-різному навіть у однієї людини в різні періоди життя, залежно від активності ферментів. Саме ферменти перетворюють холестерол на різні речовини. Існує генетично обумовлена активність ферментів, а є набута, яка регулюється рівнем стресу, способом життя, режимом дня, харчуванням, рівнем запалення, віком, станом печінки, балансом вітамінів, кофакторів і нейромедіаторів. Тобто, є багато відмінностей в синтезі андрогенів у різних людей, які є генетично обумовленими, а також багато чинників і факторів, що можуть впливати і змінювати цей баланс протягом життя.

Функції андрогенів

Основні функції андрогенів:

  • Статева диференціація
  • Розвиток первинних внутрішньоутробних статевих ознак
  • Розвиток геніталій і вторинних статевих ознак під час пубертату
  • Складання конституції тіла, тембру голосу, оволосіння, кісткового скелету, м'язів по чоловічому типу.

Якщо у жінок підвищений рівень андрогенів, то в них також може бути конституція тіла, оволосіння, тембр голосу, риси обличчя по чоловічому типу.

Андрогени також забезпечують лібідо, активність, енергійність, амбітність, цілеспрямованість в обох статей. Вони сприяють анаболізму, синтезу білка - це анаболічні гормони, які сприяють процесам росту, відновлення м'язової маси, опорно-рухового апарату. Андрогени сприяють активному ліполізу, тобто вони забезпечують велику кількість активних м'язів і зменшують кількість жиру.

Читати далі

Автор курсу

Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
  • Дипломований лікар акушер-гінеколог з досвідом хірургічної практики
  • 8 років щоденної роботи з пацієнтами та їх здоров'ям
  • Експерт з ендокринології, нутриціології, біохімії та інтегративної медицини
  • Активний популяризатор здорового способу життя та усвідомленого підходу до здоров'я
  • Впроваджує інноваційні методи профілактики та лікування жіночих захворювань
  • Місія: трансформація підходу до жіночого здоров'я через освіту та профілактику

Курс "Екскурсія у світ гормонів"

Безкоштовно
Отримати доступ

Цей курс включає:

16 уроків
300 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий, Середній
Відеозапис
Українська