Курс "Створи свою психологічну гру: від ідеї до продажів"
Як за 2 тижні створити власну трансформаційну гру з нуля та отримати перші 200$+ пасивного доходу
Покрокова система створення власної психологічної гри: без досвіду, без великих вкладень та без ризику зіпсувати репутацію




Урок 9. Правила та алгоритми гри
Структура гри - як розробити логічний алгоритм проходження
Механіки взаємодії - як зробити гру цікавою для клієнтів
Правила та етапи - як створити чітку систему гри
Про що даний урок
Зараз розповім, як ми будемо створювати гру і які будуть правила саме всередині гри, а також які алгоритми будемо використовувати.
#### Перше, що вам потрібно
- Продумати і прописати черговість виконання дій учасником. Наприклад, з чого починається гра. Гра може починатися з того, що учасники обирають колір фішки, або учасники обирають якусь фігурку з кіндеру і повинні про неї розповісти.
- Далі вони обирають фішечки, ставлять на клітинку "Старт" і, якщо у вас є кубик, кидають його.
- Якщо ви хочете зробити так, щоб гра спускала вас, лише якщо учасник потрапить на клітинку, де випадає шість, це теж треба враховувати і прописати. Гра запустить учасника тільки тоді, коли він гарно пропише свій запит, кине кубик і у нього випаде шість. Якщо не випаде шість, то треба змінити запит, щось переписати або додати.
#### Далі після того, як він кинув кубик і зайшов у гру
- Йому треба зробити хід. Тут також варто уважно подумати, як буде робитися хід. Наприклад, у нас у відносинах ми зробили колесо фортуни, і учасник, коли кидає кубик і потрапляє на клітинку, перед тим, як зробити хід, крутить колесо фортуни. Там є шість варіантів, що може статись: може бути у нього картка з коучинговим запитанням, підказка від всесвіту, конкретні дії, завдання, які йому треба буде виконати, витягнути метафоричну картку або взагалі пропустити хід. Тому подумайте, як буде робитися хід: або просто кинув кубик, порахував, скільки випало, і потрапив на потрібну клітиночку.
- Далі задаємо питання учаснику, коли він потрапляє на цю клітиночку. Які будуть питання? Якщо, наприклад, це покрокова гра, це можуть бути конкретні прописані питання або завдання, які учасник обов'язково виконує, або ви прописуєте коучингові запитання, конкретні дії. Це все треба прорахувати.
- Наприклад, що може бути, коли ви витягуєте картку? Це може бути так, що гра буде налаштована тільки на роботу з метафоричними картками.
Метафоричні картки у грі
Ви, як учасник, в будь-якому випадку працюєте тільки з метафоричними картками або з текстовими картками, або виконуєте якісь завдання.
Штрафи і бонуси
Можливо, ви зробите якісь штрафи. Наприклад, якщо учасник не виконав завдання, не хоче щось робити або потрапив на якусь клітинку, особливо якщо це стосується фінансів чи чогось подібного. Може бути, що він повинен буде сплатити штраф.
Далі може бути ще варіант, коли перед входом він може придбати собі бонус. Наприклад, у нашій грі ми створили жетончики, годинники, використовуючи які учасник може придбати додаткову карту, попросити допомогу в інших учасників або ведучих, або пропустити хід, якщо йому щось незручне або не подобається.
Правила ходу
Як в грі монополія, ви знаєте, що перед ходом можна придбати будиночок, готель чи щось подібне. Тому обов'язково це продумайте, щоб гра була цікавою, неймовірною і незвичайною.
Механіка ходу: варіанти
Як відбувається хід гри? Наприклад, це може бути просто: учасники ходять по колу, по черзі один за одним. Або може бути так, що перед кожним ходом, перед кожним кругом, кубик вирішує, хто ходить, а хто пропускає хід.
Ви можете поставити такий алгоритм, що перед кожним ходом, перед кежним кругом, учасники заново кидають кубик і дивляться, скільки випало. Наприклад, якщо учасникові випала шістка, він пропускає хід і чекає ще один круг. Якщо випали інші цифри, він може робити яку-небудь дію або ходити.
Командна гра
Може бути так, що якщо ви створюєте бізнес-ігри, які налаштовані на роботу в команді, саме група буде вирішувати, чи ходить учасник, чи ні, чи може він рухатися далі, чи ні. Якщо, наприклад, групу не влаштовує, як учасник веде себе в грі, він не виконує командні завдання, вони можуть просто обговорити і вирішити, чи ходить він, чи ні.
Згадайте гру "Мафія", де група вирішує, хто сьогодні вночі загинув, кого вилікували, кого вигнали в результаті голосування і обговорення. Тут може бути подібна ситуація.