Курс "Як зберегти молодість та енергію"

Як уповільнити старіння та зберегти енергію після 30+

Практичний курс для тих, кому за 30+, хто хоче залишатися молодим та здоровим, без дорогих процедур та виснажливих дієт

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 32 відгуки
Автор: Марія Лоншакова - Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу
Курси > Курс "Як зберегти молодість та енергію" > Урок 6. Як зберегти гострий розум та запобігти віковій деменції

Урок 6. Як зберегти гострий розум та запобігти віковій деменції

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Захист мозку - як зберегти ясність мислення надовго

Причини "туману" - чому погіршується пам'ять та концентрація

Профілактика деменції - план захисту від вікових змін мозку

2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу

Про що даний урок

Цей урок буде присвячений нейрозапаленню - одному з компонентів запалення. Найоптимальніше цей урок дивитись після уроку про запалення, коли ви вже розумієте, як відбуваються механізми запалення.

Нейрозапалення

_Нейрозапалення_ - це процес запалення і, як наслідок, пошкодження нервових клітин, нервових волокон, периферичних нервів різноманітними чинниками: власними імунними клітинами, антитілами, вільними радикалами, бактеріями, вірусами та токсичними речовинами, які надходять ззовні в наш організм або утворюються всередині в результаті наших процесів життєдіяльності, біохімічних реакцій. Це процеси перекисного окислення ліпідів, важкі метали, трансжири, цукри - всі пошкоджуючі речовини. Вони в тій чи іншій мірі викликають запалення, і це запалення вражає і нервове волокно.

Раніше частіше використовувався термін _нейродегенерація_, але нейродегенерація вона скоріше описує наслідок нейрозапалення, це вже втрата функцій нервової тканини. А яка ж причина до цього призводить? Стало відомо не так давно, і зараз більш коректний та більш розповсюджений термін нейрозапалення - це безпосередньо процес, а нейродегенерація - це результат. Але в певною мірою ці поняття зв'язані.

Нейродегенерація

_Нейродегенерація_ - це старіння мозку, нервової системи, нервових волокон і він нерозривно зв'язаний із запаленням. Звісно, що певне погіршення функції нервового волокна у нас відбувається з віком, але коли є нейрозапалення, це відбувається набагато швидше із такими більш серйозними наслідками у вигляді хвороб і уражень нервової системи: центральної (головний, спинний мозок) або периферичної (це нерви, чутливі закінчення, рецептори).

Дуже багато факторів впливають на запалення, викликають його, і воно призводить до виділення різних запальних речовин. Ми про них вже говорили в попередніх уроках про запалення: це про запальні цитокіни, інтерлейкіни, ейкозаноїди, трієни, і це все вражає нервове волокно, особливо коли проникає гематоенцефалічний бар'єр.

Нейродегенерація відбувається у всіх, просто з різною швидкістю, та з порушенням живлення.

Нейрозапалення та його наслідки

Нарушення кровообігу в мозку призводить до відмирання його ділянок, те, що називається транзиторними ішемічними атаками, або інсультами. Вони бувають геморагічні та ішемічні. Це дуже негативно позначається на здоров'ї, житті, і навіть може мати летальні наслідки.

До порушень і нейродегенерації призводять також нейрозапалення, оксидативний стрес та автофагія, коли наша імунна система з'їдає наші нервові клітини. Апоптоз - це запрограмована загибель клітин, але вона може прискорюватись під дію певних чинників.

Мітохондріальна дисфункція, коли недостатньо енергії для постачання нервових процесів, а також глутаматна екзотоксичність (коли багато глутамату, збуджуючої нейромедіатора) також мають пошкоджуючу дію.

Прояви та наслідки нейрозапалення

Наслідки нейрозапалення включають зниження когнітивних функцій, характерний "туман в голові", коли людина не може зосередитись. В неї страждає пам'ять, увага, концентрація, працездатність. Може з'являтися тривожність, порушення настрою, перепади настрою, порушення емоційно-польової сфери.

Це не зміна характеру, не психологічні проблеми. Це - токсична, пошкоджуюча дія на нервове волокно. Можуть виникнути депресивні розлади, агресивність, зміна поведінки. В таких вже запущених стадіях може розвинутися хвороба Альцгеймера або хвороба Паркінсона.

Хвороби, викликані нейрозапаленням

Хвороба Паркінсона - це коли певні центри в мозку, які відповідають за рух, вражаються оксидативним стресом. Це призводить до тремору, порушення координації, зміни емоційної сфери людини. Хвороба Паркінсона та хвороба Альцгеймера є яскравими прикладами пошкодження мозку різноманітними речовинами.

Розсіяний склероз - це коли периферічна нервова система вражається. При цьому хворобі в людини порушується чутливість, рухова функція рук, ніг, різних органів, систем. Транзиторні ішемічні атаки можуть виникати внаслідок порушення мозкового кровообігу, коли мозок погано кровопостачається.

Це мінущі, оборотні зміни. Але інсульт - це вже необоротна зміна, яка може виникнути також через специфічні антитіла, які виробляються в організмі.

Читати далі

Автор курсу

Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
  • Дипломований лікар акушер-гінеколог з досвідом хірургічної практики
  • 8 років щоденної роботи з пацієнтами та їх здоров'ям
  • Експерт з ендокринології, нутриціології, біохімії та інтегративної медицини
  • Активний популяризатор здорового способу життя та усвідомленого підходу до здоров'я
  • Впроваджує інноваційні методи профілактики та лікування жіночих захворювань
  • Місія: трансформація підходу до жіночого здоров'я через освіту та профілактику

Курс "Як зберегти молодість та енергію"

Безкоштовно
Отримати доступ

Цей курс включає:

16 уроків
300 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий, Середній
Відеозапис
Українська