Курс "Як зберегти молодість та енергію"

Як уповільнити старіння та зберегти енергію після 30+

Практичний курс для тих, кому за 30+, хто хоче залишатися молодим та здоровим, без дорогих процедур та виснажливих дієт

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 32 відгуки
Автор: Марія Лоншакова - Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу
Курси > Курс "Як зберегти молодість та енергію" > Урок 8. Чому постійно хочеться спати і немає сил

Урок 8. Чому постійно хочеться спати і немає сил

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Причини хронічної втоми - що насправді виснажує твій організм

Тривожні симптоми - навчишся розпізнавати перші ознаки енергетичного виснаження

Факти проти міфів - які методи підвищення енергії дійсно працюють

2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу

Про що даний урок

Ця лекція буде присвячена безпосередньо мітохондріальній дисфункції, порушенню роботи мітохондрії, яке призводить до дефіциту енергії.

Уявіть, що є електроприлади в вашій домівці або на роботі. Якщо вимкнути електрику, вони перестануть працювати. Так само в організмі: якщо вимкнути мітохондрії, нічого працювати нормально не буде. Якщо ж постачання енергії відбувається з перебоями, то рано чи пізно всі ці прилади вийдуть з ладу. Так само й з нашими органами та системами.

Теорія про мітохондрії

Існує теорія, що раніше мітохондрії були самостійними маленькими організмами. Лише в процесі еволюції вони вбудувались і стали компонентами наших клітин. Тому вони мають напівавтономну структуру і здатні до поділу. Вони мають власну ДНК - мітохондріальну, і можуть продукувати собі подібних.

Тобто, в нашому організмі мітохондрії можуть розмножуватись. Якщо мітохондрії, умовно кажучи, "хворіють" та погіршують свою роботу, вони в дефіциті енергії починають активно розмножуватись. Це відбувається тому, що якщо є багато "хворих" мітохондрій, то, начебто, є трошки більше енергії. Але це супроводжується великою кількістю вільних радикалів.

Дисфункція мітохондрії

Коли мітохондрія працює гарно, вона дає багато енергії і мало побічних продуктів, таких як вільні радикали і пошкоджуючі молекули. Якщо ж вона працює погано, то вона дає мало енергії і багато пошкоджуючих молекул. Тому багато "хворих" мітохондрій - це не добре. Це не просто більше енергії, це ще й дуже багато оксидативного стресу.

Коли дефектні мітохондрії починають розмножуватись, вони підвищують оксидативний стрес і поглиблюють цю мітохондріальну дисфункцію. Частка нормальних мітохондрій зменшується, а частка "хворих" збільшується. Це призводить до дефіциту енергії на всіх рівнях, до буксування метаболічних відновних реакцій, до порушень у роботі імунітету та нервової діяльності. В результаті в найслабших місцях організму починаються проблеми: спочатку незначні, а потім все більш серйозні.

Мітохондріальна дисфункція: причини, симптоми, наслідки

Все в нашому організмі взаємопов'язане: одна проблема тягне за собою іншу. Люди часто описують це так: "В якийсь момент життя щось пішло не так, з'явилися хвороби, і я почав(ла) відвідувати лікарів. Проблеми виникають тут і там, і це часто пов'язано з мітохондріальною функцією. Все через те, що не вистачило енергії, і одна проблема почала тягнути іншу за собою."

Можливі симптоми

Хронічна втома: це відчуття дефіциту енергії, важкість пробудження зранку. Людина, наче, спала, однак сил і енергії все одно немає.

Часті інфекції: хронізація інфекцій та різних хвороб. Коли всі вже перехворіли і вийшли на роботу, людина з мітохондріальною дисфункцією все ще кашляє або не може спати.

Бессоння, тривожність, зниження когнітивних функцій: пам'ять, увага, концентрація, настрій, лібідо.

Холодні руки та ноги, почуття холоду: мітохондрії забезпечують термогенез, якщо вони погано працюють, тепла не достатньо, і ми не можемо зігрітись.

Потіння вночі, закрепи, зниження витривалості: фізичної, психологічної, психоемоційної, інтелектуальної. Також погіршення кровообігу, вегетосудинні дистонії, ортостатичні колапси, коли людина постійно хоче лягти, бо вона краще почуває себе лежачи. При зміні положення тіла або навантаженні виникають головні болі.

Транзиторні ішемічні атаки: це швидкоплинний порушення мозкового кровообігу, свого роду "міні-інсульт". Це вже "репетиція" інсульту на мінімалках. У людини раптом виникає непритомність, темніє в очах, втрачається пам'ять, людина не може розмовляти, не відчуває руки та ноги. Це означає, що мозок погано кровопостачається. Зараз це все відновлюється, але якщо ситуація поглибиться, то це вже небезпечно інсультами.

Читати далі

Автор курсу

Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
  • Дипломований лікар акушер-гінеколог з досвідом хірургічної практики
  • 8 років щоденної роботи з пацієнтами та їх здоров'ям
  • Експерт з ендокринології, нутриціології, біохімії та інтегративної медицини
  • Активний популяризатор здорового способу життя та усвідомленого підходу до здоров'я
  • Впроваджує інноваційні методи профілактики та лікування жіночих захворювань
  • Місія: трансформація підходу до жіночого здоров'я через освіту та профілактику

Курс "Як зберегти молодість та енергію"

Безкоштовно
Отримати доступ

Цей курс включає:

16 уроків
300 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий, Середній
Відеозапис
Українська