Курс "Як зберегти молодість та енергію"
Як уповільнити старіння та зберегти енергію після 30+
Практичний курс для тих, кому за 30+, хто хоче залишатися молодим та здоровим, без дорогих процедур та виснажливих дієт




Урок 2. Головні причини передчасного старіння та як їх контролювати
Чому "все сиплеться" - розкриємо основні механізми старіння після 30
Слабкі місця організму - навчишся визначати, що потребує підтримки першочергово
Персональна стратегія - план збереження молодості під свої особливості
Про що даний урок
У цій лекції я хочу розповісти про основні базові механізми старіння. Що саме починає відбуватись з нашим організмом, починаючи вже з 30 років, і які саме моменти роблять його слабким і сприяють появі захворювань, патологічних станів. Тобто, безпосередньо, які механізми, алгоритми крадуть наше здоров'я, самопочуття і змушують нас не так вже сильно сміятись над жартами про 30+. Тому що коли дійсно, після 30, кожного тижня щось нове болить, треба йти до нового лікаря, то так вже і смішно немає. Давайте розбиратись.
Основні процеси, які можуть стартувати після 30 років
Системне запалення. Про нього буде окрема лекція, але запалення, я хочу просто зазначити, це не тільки ангіна або якась там почервоніла, набрякла рука. Запалення - це процес, який відбувається з накопиченням і певних наших відпрацьованих клітин, тканин, білків із накопиченими метаболітами від харчування, порушених процесів травлення. Все це накопичується і все це повинна імунна система розгрібати, в тому числі і екологічні впливи. Імунна система поступово переходить в такий стан фонового запалення, фонового напруження, особливо, якщо є проблеми ще з мікрофлорою. Порушення мікрофлори, мікробіому - то організм постійно знаходиться в запальному, виснажуючому, порушеному стані. Це відбувається певною мірою з віком у всіх, але з різною інтенсивністю. Запалення - це визнане одне з провідних механізмів старіння, в тому числі нейрозапалення, тобто запалення, накопичення запальних речовин, які впливають на нервову тканину. Це вже і альцгеймер, і деменція, і нейродегенерація. Нейродегенерація - не тільки головного мозку, а й периферійних нервів, порушення чутливості, рухової функції, координації, аж до серйозних нейродегенеративних станів, коли люди не можуть рухатись, коли люди не можуть ходити, у них - парези, паралічі і так далі. Це також процеси нейродегенерації, які можуть бути зумовлені нейрозапаленням. Тому, це не жарти, це серйозні речі, які мають серйозні наслідки.
Слово токсини буває часто згадане, однак ми повинні розуміти, що дійсно в процесі нашого життя, зокрема через наш власний метаболізм і навколишнє середовище, неминуче надходять токсичні речовини. Вони є чужорідними і навантажують наш організм, включаючи систему детоксикації та імунну систему.
Про токсини
Токсичні речовини накопичуються в різній кількості та різної тяжкості. Наш організм або має можливість їх вивести, або не має. Тому про детоксикацію у нас буде окрема лекція.
Здоров'я організму
Здоров'я організму впливає на ряд факторів, серед яких порушення травлення і нутритивні дефіцити. Адже, в процесі метаболізму та життя, особливо під час старіння, відбуваються певні пошкодження. Якщо в нас є достатня кількість нутрієнтів - білку, жирів, вітамінів, мікроелементів, то ці "ями" можна "залатати". Якщо ж ми в дефіцитах, то ці "ями" тільки розростаються.
Нутрицетичний статус - це дуже важливий фактор. Його метою є забезпечення організму всім необхідним для репарації (відновлення).
Стан шкіри
Оксидативний стрес і вільнорадикальне пошкодження - це дуже серйозний процес, який не тільки відображається на нашому стані шкіри та зовнішності, але й відображається на нашій ДНК.
Під час нашої життєдіяльності та взаємодії з оточуючим середовищем в нас неминуче утворюються вільні радикали. Це токсичні молекули, які "відгризають" шматок молекул наших.
Вони мають вільні електрони, вони забирають в нас частину ресурсу. Є антиоксиданти, які загоюють ці пошкодження. Коли вільних радикалів стає забагато, антиоксидантів мало, то виникає виражений оксидативний стрес і пошкодження.
А загоювати нема чим, бо недостатньо антиоксидантів. Їх не надходить достатньо з їжею, не утворюється в організмі.