Курс "Харчування та обмін речовин"
Як за 9 днів навчитися правильно харчуватися та позбутися зайвої ваги
/без виснажливий дієт
/без підрахунку калорій
/без почуття провини.....
Покрокова система налаштування здорового травлення, яка допоможе забути про здуття, важкість та постійні думки про їжу.




Урок 11. 🎁 Бонус урок 2. Сенсорні системи
Джерела виснаження - чому швидко втомлюєшся і погано відновлюєшся
Баланс нервової системи - як правильно розподіляти сили протягом дня
Природне відновлення - повернення бадьорості без таблеток і стимуляторів
Про що даний урок
Це буде дуже незвичний урок. Я впевнена, що для багатьох ця інформація буде абсолютно новою, а для тих, хто вже чув про сенсорну інтеграцію, знає трошки про сенсорні системи, їх роботу, їх вплив на нашу якість життя, нервову діяльність, на нашу навіть успішність та щастя в житті, я впевнена, що ви хоч щось почуєте для себе. Щоб подивитись на цю проблематику і на цю інформацію з нової, свіжої точки зору, яка, я сподіваюсь, привнесе в ваше життя щось нове і щось цікаве.
Сенсорні системи та сенсорна інтеграція
Сенсорні системи та сенсорна інтеграція для більшості людей звучать ну, достатньо дивно, незрозуміло. Я з цією темою познайомилась, коли готувалась до вагітності: придбала декілька курсів про діток, про розвиток дітей і там дійсно вперше, хоча маю медичну освіту, почула і дізналась, що взагалі таке сенсорна інтеграція, що таке сенсорні системи в принципі.
Зрозуміло всім! Це: зір, слух, смак, нюх, тактильна чутливість, тобто дотик через шкіру, пропріоцепція і вестибулярний апарат. Це системи, через які ми сприймаємо оточуючий світ, через які ми отримуємо інформацію, яку ми далі аналізуємо своєю нервовою системою і використовуємо для нашої нормальної життєдіяльності, орієнтації в просторі для, так би мовити, нашого нормального існування та функціонування.
Основні сенсорні системи - це зір, слух, смак, нюх. З цим все зрозуміло, я думаю. Тактильна чутливість теж зрозуміла: шкіра - це наш найбільший орган і в ній найбільше всього рецепторів, які відповідають за тактильну чутливість, холодову, теплову, за дотик і так далі.
А також є така сенсорна система як пропріоцепція. Тут трошки менш зрозуміло, менше людей знають, що це. Пропріоцепція - це наше внутрішнє відчуття свого тіла. Від рецепторів, які всередині тіла, ми також отримуємо інформацію. Ми отримуємо інформацію від рецепторів, які ззовні тіла: на шкірі, очах, язику і так далі. Це тактильна чутливість. І є рецептори, які всередині, які в наших сухожиллях, м'язах, внутрішніх органах, брюшині, плеврі. І ми від цих рецепторів також нервовою системою отримуємо і обробляємо інформацію про наше положення в тілі. А про стан наших...
Пропріоцепція: як ми відчуваємо своє тіло?
Пропріоцепція - це наше відчуття внутрішніх органів, а також загального стану нашого тіла.
- Ми відчуваємо, коли ми втомлені.
- Ми відчуваємо, коли ми напружені.
- Ми відчуваємо, коли ми розслаблені.
- Ми відчуваємо стан м'язів: де в нас болить, де в нас розтягнута, де в нас спазмовано.
- Ми відчуваємо, коли ми хочемо справити малу чи велику потребу.
- Ми відчуваємо, коли в нас сильне серцебиття.
Це все є проявами пропріоцепції. Це, загальним словом, наше відчуття тих процесів, які відбуваються в нашому тілі. Ми можемо ці процеси точно ідентифікувати, або ж відчувати щось, не розуміючи точно, що це.
Рівні розвитку пропріоцепції
Пропріоцепція розвинена у кожного по-різному.
- Хтось добре відчуває своє тіло.
- Хтось відчуває гірше.
- Хтось взагалі не відчуває своє тіло.
Ця остання ситуація є проблемою, коли людина начебто відірвана від своєї тілесності. Це характерно, на жаль, для онкохворих.
Випадки з онкологією
Іноді, як лікарі, ми здивовані, як люди можуть запустити свій стан до такої міри, що в них виявляється онкологія четвертої стадії. Особливо коли це рак візуальних локалізацій, наприклад, грудей. В таких випадках, пухлина може бути величезною, на весь живіт. Людина з такою пухлиною приходить до гінекологів, до черевних хірургів, до багатьох спеціалістів. І ми, лікарі, дивуємося: як можна було не відчувати такого?
Це неправильно - стидити людину за її проблеми та хвороби. Але дійсно, дивує, як людина могла не відчувати цього.
Люди, відірвані від свого тіла
Коли я вивчала цю тематику, я зрозуміла, що існують люди, які відірвані від свого тіла. Вони дійсно не відчувають його.
Є люди, які дуже чутливі до процесів в своєму організмі. Вони зазвичай більш здорові. А є люди, які просто втратили контакт зі своїм тілом.
Я це помітила, працюючи в онкоцентрі, та почала цікавитися, чому так відбувається. Я досліджувала, які процеси психіки та тіла сприяють цьому. Коли я натикнулася на проблеми сенсорної інтеграції, я зрозуміла, які процеси відбуваються.