Курс "Харчування та обмін речовин"
Як за 9 днів навчитися правильно харчуватися та позбутися зайвої ваги
/без виснажливий дієт
/без підрахунку калорій
/без почуття провини.....










Про що даний урок
Це продовження лекції про вуглеводи для розширеного тарифу, в якій я хочу розповісти про менеджмент вуглеводного обміну.
Вуглеводний обмін
Вуглеводний обмін найбільш пов'язаний з енергією та рівнем цукру. Порушення вуглеводного обміну є однією з основних причин хвороб цивілізації, таких як:
- серцево-судинні захворювання
- ожиріння
- цукровий діабет
- метаболічний синдром
- проблеми з суглобами
- гормональні порушення
- хвороба Альцгеймера.
Тобто, усі наші сучасні проблеми цивілізації, включаючи онкологію, тою чи іншою мірою пов'язані з порушеннями вуглеводного обміну. Вони починаються з порушень вуглеводного обміну, а далі, як доміно, починає тягнути одне за одним і з'являється ціла купа проблем. І часто вже в запущених стадіях мало що можна з цим зробити. Тому треба діяти на випередження і дбати про свій вуглеводний обмін: не переїдати вуглеводи, але і не голодувати.
Оцінка вуглеводного обміну
І що ж ми можемо оцінити, які аналізи можна використати для того, щоб зрозуміти, чи ви вживаєте вуглеводів достатньо, чи надмірно, чи вже є у вас якісь порушення, чи нема? Звичайно, перше, що спадає на думку, - це цукор в крові. Але він не дуже показовий, тому що рівень цукру в крові є життєво важливим параметром, і наш організм буде до останнього тримати нормальний рівень цукру всіма можливими силами.
Рівень цукру порушується вже в запущених випадках, тому що, коли у нас падає рівень цукру, наш організм розщеплює глікоген в печінці, або жири, або білки як альтернативне джерело енергії в умовах дефіциту глюкози, і він підніме цей цукор. Якщо у вас підвищений цукор, ваш організм буде з усіх сил продукувати інсулін і також буде знижувати цей цукор, навіть якщо він вже виснажений і це вже на межі, це вже останні, скажімо так, подихи підшлункової, того інсуліну. І вже завтра вас чекає діабет, але сьогодні ще буде нормальний рівень цукру.
Ось тому цукор в крові не є показовим, тому що ви всю ніч спали, не їли, в принципі, навіть якщо у вас порушений вуглеводний обмін, за цей час цукор встиг нормалізуватися.
Контроль рівня цукру в крові: ключові параметри
Цукровий рівень в крові може знизитись і, скоріш за все, він зранку ще буде нормальним. Тому, якщо вже здавати цукор, то здаємо наще. Потім через годину після їжі і через дві після вуглеводного навантаження. Це вже покаже, чи ваш організм встигає після їжі знизити цукор, чи не встигає.
Є також показовий аналіз - це індекс Хома. Це співвідношення інсуліну до глюкози. Глюкоза ще може бути нормальною, тобто цукор, а інсулін вже підвищений. Тобто ми вже розуміємо, що вже тканини не витрачають стільки глюкози, і інсулін підвищується. Це вже інсулінорезистентність початкова або глибока в залежності від співвідношення до трьох.
Індекс Хома
В ідеалі, повинен бути іншим індекс Хома: стільки глюкози, стільки інсуліну. Підвищення інсуліну по відношенню до глюкози воно завжди відбувається тоді, коли тканини не можуть утилізувати цю глюкозу через те, що немає активності фізичної, слабкий тонус м'язів, через те, що людина має малоруховий спосіб життя або вона нервує. Може бути багато причин, але факт в тому, що глюкоза залишається в крові, інсулін підвищується, тому що вона не йде в тканини. І вже навіть там, два-три, це вже початкова інсулінорезистентність. Вона може бути ситуативна.
Якщо ми бачимо вже вище ніж три, тобто в три рази і більше інсулін переважає над глюкозою, це вже каже про те, що ситуація вже достатньо серйозна. Дійсно, тканини не беруть цю глюкозу, вона вже підвищена в крові і, відповідно, інсулін також підвищений.
Глікований гемоглобін
Також показовий параметр для нас - це глікований гемоглобін, тому що він показує глікацію молекули глобіну гемоглобіну, яка живе 120 днів в середньому, тобто 3-4 місяці. Молекула гемоглобіну живе 100-120 днів в середньому і протягом свого циркулювання в крові, життєдіяльності, циклу життя, вона піддається впливу цукру. І те, наскільки високий був рівень цукру, настільки буде цей гемоглобін глікований.
Глікація
Глікація - це обробка цукром. Глікемія - це рівень цукру, глікація - це щеплення з цукром молекул, які в крові циркулюють. Якщо глікованого гемоглобіну багато, це ми розуміємо, що останні 3-4 місяці рівень цукру був високим.
Програма курсу:
- Психологічні аспекти харчування
- Система харчування без дієт та обмежень
- Як забезпечити ефективне травлення
- Все про білки та їх користь
- Правда про жири та схуднення
- Правда про вуглеводи та метаболізм
- Секрети ліпідного обміну
- Як розпізнати та виправити порушення обміну речовин
- Як контролювати потяг до їжі
- 🎁 Бонус урок 2. Сенсорні системи
- 🎁 Бонус урок 3. Секрети якості життя
- 🎁 Бонус урок 4. Як зрозуміти — диспластик ви чи ні
-
Після оплати ти отримуєш доступ до закритого Telegram-каналу.
-
Щодня отримуєш новий урок
(10–25 хвилин). -
Всі матеріали доступні в записі, що дозволяє навчатись у зручному темпі.
-
Команда UCOURSE допоможе зі всіма технічними питаннями, щоб навчання було максимально комфортним.