Курс "Харчування та обмін речовин"

Як за 9 днів навчитися правильно харчуватися та позбутися зайвої ваги
/без виснажливий дієт
/без підрахунку калорій
/без почуття провини.....
 

Покрокова система налаштування здорового травлення, яка допоможе забути про здуття, важкість та постійні думки про їжу.  

Avatar 1 Avatar 2 Avatar 3 Avatar 4
4.8 / 38 відгуки
Автор: Марія Лоншакова - Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу
Курси > Курс "Харчування та обмін речовин" > Урок 13. 🎁 Бонус урок 4. Як зрозуміти — диспластик ви чи ні

Урок 13. 🎁 Бонус урок 4. Як зрозуміти — диспластик ви чи ні

Що ви навчитесь на цьому уроці:

Особливості твого типу - причини постійних проблем зі здоров'ям

Безпечний рух - які навантаження підходять саме твоєму тілу

Турбота про себе - правильний догляд для твого типу організ

2700 грн.
Дивитись БЕЗКОШТОВНО
Переходь в Telegram, та отримай доступ до курсу

Про що даний урок

Цей урок буде присвячений, на мою думку, дуже важливій темі - дисплазії сполучної тканини.

Що таке дисплазія сполучної тканини

Спочатку я поясню цей термін і розберу його на частини.

Дисплазія - це порушення структури тканини. Тобто тканина якимось чином неправильно побудована. Наприклад, є тканина, якщо ми беремо одяг, текстиль: є якісна тканина, вона міцна, вона гарна, вона гарно переться, вона гарно тримає форму, вона гарно виконує свої функції і гарно виглядає при носінні. Це здорова тканина. І є порушена тканина, яка має поганий вигляд, вона не приходить в свій попередній стан після прання, після того, як ви її поносили, вона линяє, мнеться, не переться і так далі. Вона не має вигляду і не виконує свою функцію.

Так само тканини в нашому організмі: вони або правильно побудовані, вони здорові, вони відповідно можуть якісно та довго виконувати свою функцію, або вони мають дисплазію. Тобто їх структура порушена і це звичайно буде позначатись на їх функції: такі тканини будуть гірше працювати, вони будуть швидше зношуватись і вони будуть частіше мати якісь проблеми.

Сполучна тканина - це наш каркас, це наш скелет, зв'язки, суглоби, сухожилля, м'язи, судини - вони також побудовані зі сполучної тканини. Лімфатичні капіляри, міжтканинний матрикс і та тканина, яка тримає та живить наші внутрішні органи - це все сполучна тканина.

Отже, дисплазія сполучної тканини - це коли наша сполучна тканина, тобто весь наш каркас, вся наша база, трохи неправильно побудована. Ця тканина має неправильно скручені волокна і вона є більш вразливою. На жаль, вона не така міцна.

Я вважаю, що дисплазія сполучної тканини - це те, що людина повинна про себе знати і якомога раніше, для того, щоб відповідно до своєї природно слабкої сполучної тканини правильно себе вести.

Поради для людей з дисплазією сполучної тканини

Бо коли в нас є міцна річ, наприклад річ, яка призначена для спорту, вона спеціально так пошита з такої тканини, що ви можете в цьому одязі робити все, що завгодно: займатись спортом, тренуватись, бігати, стрибати під дощем, під сонцем, і нічого ці дії її не знищують.

Міцність сполучної тканини

Нічого в цій тканині не буде. Це міцна сполучна тканина. Є така тканина, вже крихка, ніжна, в якій тільки можна сісти в таксі. Ось так, от вити, як хрустальна ваза, просто сфотографуватись в цій тканині неможливо. Нічого робити так само і в людини може бути міцна сполучна тканина. А може бути дуже крихка. І це про себе треба знати.

Дисплазія сполучної тканини

Дисплазія сполучної тканини - це порушення міцності і правильної побудови колагенових еластинових волокон, які в організмі людини виконують опорну сполучну функцію. Тобто, вони тримають всі наші органи, дозволяють нам рухатись і так далі. Також стан сполучної тканини корелює зі станом імунітету, тому що саме в сполучній тканині формуються і відбуваються імунні реакції.

Отже, в людей з дисплазією, крім того, що в них не такий міцний скелет, м'язи, зв'язки, судини, які крово постачають абсолютно все, ще й імунітет працює гірше. І частіше бувають автоімунні порушення. Це дійсно треба про себе знати, тому що сполучна тканина - це наш каркас, опора.

Генетична слабкість сполучної тканини

В достатньо великої частини людства є генетична слабкість побудови сполучної тканини. В когось вона менш виражена, в когось дуже виражена. А всі ми, мабуть, бачили дівчат, які можуть викручувати руки, ноги і пальці в різні сторони і ще й цим гордяться. Але насправді, це неміцна тканина. Ви розумієте, що там в 20 років це може виглядати естетично. А в 40 років, коли вона підніме пакет у супермаркету, або зробить необережний рух, або десь вдариться і зламає руку, то це вже буде геть не естетично і не дуже гарно.

Нарушення структури тканини

Андисплазійні порушення тканини - це порушення структури. І це можна порівняти з гіршою за якістю тканиною, яка відповідно потребує більш ніжного і уважного догляду. І зношуватись буде швидше. Я ще раз повторюсь, до сполучної тканини відносяться кістковий скелет, міжхребцеві структури (знову ж таки грижі, ці всі больові синдроми, радикуліти), м'язи (це наша метаболічна активна тканина, яка, крім того, що забезпечує нам рух, це ще й метаболічна тканина, мітохондрії в м'язах знаходяться), зв'язки, сухожилля, суглоби (те, що нам забезпечує мобільність, безболісність).

Читати далі

Автор курсу

Лікар з 8 річним практичним досвідом в акушерстві, гінекології та хірургії
  • Дипломований лікар акушер-гінеколог з досвідом хірургічної практики
  • 8 років щоденної роботи з пацієнтами та їх здоров'ям
  • Експерт з ендокринології, нутриціології, біохімії та інтегративної медицини
  • Активний популяризатор здорового способу життя та усвідомленого підходу до здоров'я
  • Впроваджує інноваційні методи профілактики та лікування жіночих захворювань
  • Місія: трансформація підходу до жіночого здоров'я через освіту та профілактику

Курс "Харчування та обмін речовин"

Безкоштовно
Отримати доступ

Цей курс включає:

9 уроків
240 хвилин
Online
Доступ до матеріалів назавжди
Початковий, Середній
Відеозапис
Українська